Українська православна церква проти легалізації азартних ігор
Київ • УНН
КИЇВ. 12 червня. УНН. Українська православна церква виступає проти легалізації азартних ігор в Україні. Про це у коментарі УНН зазначив священнослужитель Вінницької єпархії Української Православної Церкви отець Віталій.
“Церква не може схвально ставитись до азартних ігор, адже, по суті, це — гріх. Азартні ігри — це спокуса. А коли спокусливі речі є відкритими для всіх — знайдеться чимало тих, хто піддасться звабі. Людина — слабка натура. Більше того, азартні ігри не принесуть користі ані людині, ані її сім’ї, ані суспільству в цілому. Вони обернуться горем і трагедією, коли залежні виноситимуть із дому останню копійку”, — сказав він.
Отець Віталій переконаний, що легалізація азартних ігор породить духовну бідність українців.
“Місія держави — організовувати життя людей таким чином, аби не перетворювати суспільство на хаос і безлад. Азартні ігри може і наповнять державну казну, але одночасно вони посіють духовну бідність серед українців. Сімейно зло, яке можуть породити азартні ігри не можна виправдати жодними сумами грошових надходжень,” — переконаний він.
Нагадаємо, на підписі у прем’єр-міністра В.Гройсмана знаходиться проект ліцензійних умов для лотерейних операторів, який передбачає легалізацію певних видів азартних ігор. Автором документу є Мінфін, який неодноразово минулого року намагався протягнути легалізацію азартних ігор через Верховну Раду.
Окрім легалізації азарту, проект Мінфіну передбачає монополізацію лотерейного ринку. Монополістом може стати компанія “УНЛ” (“Українська національна лотерея”).
Раніше УНН повідомляв, що на українському ринку державних лотерей працює три компанії: “УНЛ” (Українська національна лотерея), “Патріот” і “М.С.Л.” (Молодьспортлото).
Найбільшим оператором лотерей визнано “М.С.Л.”. Однак “Патріот” і “М.С.Л.” намагаються прибрати з ринку за допомогою санкцій РНБО і згаданих ліцензійних умов Мініфну.
Проти “М.С.Л.” ввели санкції на підставі листа 7-річної давності самого власника компанії Георгія Ложенка. Тоді “М.С.Л.” запропонував Мінфіну проект фінансування Євро-2012, в якому партнером було зазначено “Альфа-банк”. Банк ніколи не входив в структуру “М.С.Л.”. Єдині фінансові відносини “М.С.Л.” і “Альфа-банк” — це звичайний кредит. Але цей лист влада використала для віднесення компанії до санкційного списку РНБО.
Незважаючи на те, що СБУ відмовилася від своїх претензій до “М.С.Л.”, головного конкурента “УНЛ” все одно залишили під санкціями.