Україна після перемоги у суді ООН зможе вимагати від РФ компенсацію - Мін'юст
Київ • УНН
КИЇВ. 7 березня. УНН. Перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова заявила, що після перемоги в суді ООН Україна зможе вимагати від РФ компенсацію. Про це вона сказала в ефірі "112 Україна".
"Міжнародний суд, який зараз у Гаазі розглядає цей спір, є самим важливим для нас. Історично для всіх країн є показовим: якщо ми можемо відстоювати наші аргументи не тільки на політичній арені, але і в суді, то, отже, ми праві, так що у нас є достатньо доказів, щоб викликати Росію в суд і там отримати перемогу... Інструменти виконання цих рішень є та виконання рішень Міжнародного суду ООН, починаючи з інструментів, які є в Раді безпеки ООН. І незважаючи на те, що Росія є членом Ради безпеки ООН, коли будуть розглядатися питання виконання рішень, в яких Росія є стороною, вона не буде мати права голосу для того, щоб заборонити інструмент, який може застосувати Рада безпеки. Закінчуючи тим, коли ми отримаємо кінцевий позов і визнаємо Росію винною за окремими пунктами конвенції та про фінансування тероризму, та про заборону дискримінації, завжди, і за рішенням ЄСПЛ, у нас залишиться можливість вимагати компенсацію, а потім інструменти арешту майна РФ за кордоном, щоб ці рішення виконати", - сказала вона.
Н.Севостьянова також повідомила, що нещодавно був створений спеціальний координаційну раду, яка буде збирати докази за позовом України проти Росії.
"Нещодавно рішенням секретаря РНБО ми створили координаційну раду, яка буде платформою для того, щоб всі докази від цих органів стікалися в одне місце. Це буде така база для подальших судів з Росією. І вона вже феноменальна за обсягом. Це гігабайти інформації, відео, фотодоказів, це навіть свідоцтва, дають перші особи держави для того, щоб ми потім могли вкладати їх у наші міждержавні скарги, це свідчення простих громадян, які ми отримуємо через центри безкоштовної допомоги. Це все факти, які були відомі окремим особам, які бачили наші громадяни, акти, які збирає СБУ, Військова прокуратура, яка дуже допомагає нам, інші правоохоронні органи. Починаючи з оригіналів документів у російських військових, які до нас потрапляли, закінчуючи їх формою. Це і міжнародні документи, наприклад звіти єврокомісара, який також виїжджав з місіями і фіксував різні порушення. Все це докази різного рівня, але вони всі будуть використані у всіх міждержавних справах", - розповіла Н.Севостьянова.
Нагадаємо, 16 січня Міністерство закордонних справ України подало позов з приводу порушення Росією Конвенції ООН з протидії фінансуванню тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації в Міжнародний суд ООН в Гаазі. Україна вимагає від РФ припинення фінансування незаконних збройних формувань на Донбасі та відновлення діяльності Меджлісу в окупованому Криму.