У ЄС намагаються зрозуміти, чи зможуть вони продовжити підтримувати Україну без Трампа - Bloomberg

У ЄС намагаються зрозуміти, чи зможуть вони продовжити підтримувати Україну без Трампа - Bloomberg

Київ  •  УНН

 • 17939 перегляди

Read in English

Європейський Союз обговорює можливості продовження підтримки України у разі припинення допомоги США при Трампі. ЄС вже надав 118 млрд євро допомоги, але критично залежить від американських військових ресурсів.

У Європейському Союзі розглядають можливі сценарії підтримки України на тлі перемоги Дональда Трампа, оскільки той обіцяв, що швидко припинить бойові дії в Україні, але неоднозначно висловився щодо підтримки Києва. Про це пише Bloomberg, передає УНН.

Деталі

Видання пише, що лідери Європейського Союзу намагаються з'ясувати, чи зможуть вони продовжувати військові дії, якщо Дональд Трамп вирішить припинити підтримку з боку США.

Під час зустрічі в Будапешті в четвер офіційні особи обговорили, чи буде блок готовий заплатити за війну. Велике занепокоєння полягає в тому, що Трамп намагатиметься перекласти фінансовий тягар на Європу, хоча ніщо в початкових розмовах не свідчить про значну зміну тактики

- заявив співрозмовник видання.

Зазначається, що під час виборчої кампанії Трамп обіцяв, що швидко припинить бойові дії в Україні, але неоднозначно висловився щодо підтримки Києва.

Співрозмовники видання зазначають, що Європа повинна почекати час до інавгурації Трампа в січні, щоб дізнатися про його наміри щодо України, а також Європейська комісія повинна виступити з пропозиціями щодо того, як блок відреагує на допомогу США вимкнено.

Також видання з посиланням на Кільський інститут світової економіки пише, що ЄС був найбільшим постачальником допомоги Україні, виділивши 118 млрд євро з початку конфлікту. США надали загалом 85 млрд євро, хоча цього року потік грошей скоротився, виділивши лише 17 млрд євро. ЄС поставив майже вдвічі більше.

Наголошується, що реальні проблеми полягали не стільки в самих грошах, а в доступних військових ресурсах, які надійшли переважно зі США. США є важливим джерелом деяких із найпотужніших озброєнь, таких як F-16 і ATACMS. Також виробничі потужності США є важливими для підтримки постачання 155-мм снарядів, які є основою оборонних операцій України.

Нагадаємо

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Європа не зможе самостійно фінансувати захист України від вторгнення росії, якщо США відмовляться від підтримки за наступного президентства Дональда Трампа.

Фон дер Ляєн зідзвонилася з Трампом: говорили про Україну8 лист. 2024, 11:47 • 17561 перегляд