У ВР пропонують розформувати ТЦК й створити рекрутингові центри: що відомо
Київ • УНН
Тимчасова слідча комісія ВР подала звіт з пропозицією замінити ТЦК на рекрутингові центри з цивільними працівниками. Частина депутатів підтримує ініціативу, проте є й противники такого рішення.
Тимчасова слідча комісія із захисту прав військовослужбовців подала звіт, у якому пропонує розформувати ТЦК, а замість них створити рекрутингові центри, де працюватимуть зокрема, цивільні. Про це в ефірі одного з українських телеканалів повідомила нардепка Юлія Яцик, яка входить до ТСК, передає кореспондент УНН.
"Що стосується роботи ТЦК, то ми запропонували в своєму звіті розформувати ТЦК, як орган й створити рекрутингові центри з числа в тому числі цивільних осіб. Більше того працівники-військовослужбовці з ТЦК є військовослужбовцями, які можуть ефективно виконувати свої завдання в зоні бойових дій, наприклад. З чисельності сьогоднішньої кількості військовослужбовців ТЦК можна створити більш як 10 повноцінних бригад", - розповіла Яцик в ефірі "Новини.Live".
Нардеп від фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко заявив, що підтримує розпуск ТЦК.
"Бачу, починаються дискусії про те, чи варто розпустити ТЦК. Я підтримав і поставив свій підпис під рішенням розпустити ТЦК під час засідання Тимчасової слідчої комісії Ради", - написав Гончаренко.
Він вважає, що ТЦК мають бути замінені на рекрутингові центри з цивільними працівниками, а люди з бойовим досвідом мають виконувати інші завдання.
Нардеп, секретар Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко виступив проти розформування ТЦК.
"Примусова мобілізація. Ми примусово мобілізуємо людей на захист України. Основи доповнення нашого війська для захисту нашої держави – це мобілізація. Без ТЦК цього ніхто не зробить. Хто це зробить? Народні депутати? Ні. Хто це зможе зробити? Ніхто. По іншому це можна назвати, але все рівно це буде завдання цього органу. Можна ТЦК, можна військкомат назвати, але має бути такий орган", - заявив Костенко.
Доповнення
У квітні цього року командувач Сухопутних військ ЗСУ, генерал-лейтенант Олександр Павлюк заявляв, що більшість працівників ТЦК – це вчорашні воїни, якими усі захоплювались і пишались.
"Військовослужбовці, ветерани - не прохачі, не агітатори. Це люди, які виконали свій конституційний обов’язок. Ми не маємо права допустити, щоб вони почувалися винними, непотрібними чи небезпечними перед тими, кому вони буквально врятували життя", - заявляв в квітні Павлюк коментуючи цькування працівник ТЦК.
Він також визнав, що система ТЦК не ідеальна та заявляв, що ведеться робота над її вдосконаленням.
Проте з того часу кількість скандалів, які пов’язані з роботою ТЦК не зменшилась.
У серпні Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець заявляв, що у більшості звернень зі скаргами на порушення прав громадян з боку представників ТЦК та СП, які надходили до Омбудсмана, не було підтверджено таких порушень.
Але разом з тим були випадки, коли спростування ТЦК певних ситуацій не відповідали дійсності. Наприклад, Львівський обласний ТЦК та СП заявляв, що інформація про затримання біля ТРЦ "Ашан" в Сокільниках начальника групи морально-психологічного забезпечення Сихівського РТЦК та СП Львова під час отримання 2 тис. дол. хабаря в жодному вигляді не відповідає дійсності.
Проте згодом виявилося, що єдине, що потрібно поправити це, те, що посадовець ТЦК не вимагав хабаря, а давав. Адже, Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону заявила, що начальнику групи морально-психологічного забезпечення Сихівського РТЦК та СП Львова повідомлено про підозру у наданні 2 тисячі доларів хабаря колезі, щоб та не притягувала до відповідальності його підлеглого, який перебував на робочому місці у стані сп’яніння.