У стародавніх містах мая археологи знайшли високу концентрацію ртуті

У стародавніх містах мая археологи знайшли високу концентрацію ртуті

Київ  •  УНН

 • 351396 перегляди

КИЇВ. 28 вересня. УНН. У поселенні стародавніх мая у Мезоамериці археологи виявили наявність ртуті. Стародавній народ використовував цю речовину в побуті між 250 та 1100 роками, але через багато тисячоліть ртуть досі залишається в ґрунті. Про це повідомляє УНН з посиланням на Discover Magazine.

Деталі 

Дослідники виявили у древньому місті мая наявність ртуті у ґрунті. Концентрація речовини варіюється від 0,016 до 17,16 мільйонів частки (ppm). Зазначається, що поріг токсичності ртуті встановлено на рівні 1 ppm.

Вчені з'ясували, що мая використовували як засіб для прикраси порошок, що містить ртуть, і кіновар для патіо, підлог, стін та кераміки. Токсична речовина потрапила у воду та ґрунт, забруднивши їх на тисячі років.

Зазначається, що одного з останніх правителів Тікаля мая Темне Сонце зображували опасистим. У матеріалі наголошується, що це не викликає подив, адже отруєння ртуттю викликає симптом метаболічного синдрому, який є поєднанням таких станів, як ішемічна хвороба серця, діабет та інсульт.

Додамо

Токсичні властивості ртуті відомі з глибокої давнини. Сполуки ртуті — кіновар, каломель і сулема — застосовувались для різних цілей, в тому числі і як отрута. З давніх часів відома також і металева ртуть, хоча її токсичність спочатку сильно недооцінювалась.

Ртуть та її сполуки почали особливо широко застосовуватись у Середньовіччі, зокрема, під час виробництва золота і срібних дзеркал (за допомогою амальгам), а також під час виготовлення повсті для капелюхів, що спричинило потік нових, уже професійних отруєнь.

Нагадаємо

У провінції Аньхой на сході Китаю палеонтологи виявили два яйця раніше невідомого виду динозаврів. Всередині них знайшли цілий шар кристалів кальциту. Дослідники дали йому ім'я Shixingoolithus qianshanensis.