У США бачить "тривожні сигнали" у військовій співпраці рф та Китаю в Арктиці

У США бачить "тривожні сигнали" у військовій співпраці рф та Китаю в Арктиці

Київ  •  УНН

 • 19147 перегляди

Read in English

Посол США з питань Арктики висловив занепокоєння щодо спільних військових дій рф та Китаю біля Аляски. Країни активізували співпрацю в регіоні, включаючи спільні польоти бомбардувальників та патрулювання.

Сполучені Штати уважно стежать за зростаючою співпрацею між росією та Китаєм в Арктиці, і деякі з їхніх нещодавніх військових спільних дій у регіоні посилають "тривожні сигнали", сказав перший посол США з особливих доручень у справах Арктики Майкл Сфрага, пише УНН з посиланням на Reuters.

Деталі

Майкл Сфрага сказав, що "частота та складність" нещодавнього військового співробітництва між москвою та Пекіном у регіоні посилають "тривожні сигнали".

"Той факт, що вони працюють разом в Арктиці, привертає нашу увагу, - сказав Сфрага в інтерв'ю Reuters з Аляски. - Ми пильні та ревні у цьому питанні. Ми дуже уважно стежимо за розвитком їхньої діяльності".

"Це піднімає наш радар, у прямому та переносному сенсі", - додав він.

Сфрага послався на спільний політ російських та китайських бомбардувальників біля узбережжя Аляски в липні, а також на спільне проходження китайських та російських кораблів берегової охорони через Берінгову протоку у жовтні.

Китайські кораблі вперше патрулюють Арктику спільно з російськими військами2 жовт. 2024, 10:32 • 12543 перегляди

Він сказав, що ці дії проводилися у міжнародних водах відповідно до міжнародного права, але той факт, що бомбардувальники пролетіли біля узбережжя Аляски, викликав стурбованість щодо безпеки США.

"Нам дійсно потрібно думати про безпеку, зміцнювати наші власні альянси, нашу власну взаємну оборону, - сказав Сфрага. - Аляска, північноамериканська Арктика, є західним флангом НАТО, і тому нам потрібно думати про Арктику саме так".

Ця діяльність також викликала занепокоєння у союзників США, оскільки Берінгова протока та Берінгове море відкривають доступ до північної та південної частини Тихого океану, сказав він.

Пентагон заявив у звіті, опублікованому в липні, що зближення оосії і Китаю, що росте, в Арктиці викликає "занепокоєння".

На Заході натякають на зростаючу ядерну загрозу у зв'язку з роширенням співпраці рф та Китаю в Арктиці3 жовт. 2024, 13:21 • 13315 переглядiв

Доповнення

росія та Китай активізували військове співробітництво в Арктиці, поглиблюючи зв'язки останніми роками загалом, включаючи постачання Китаєм до москви товарів подвійного призначення, попри західні санкції проти рф через війну в Україні.

росія і Сполучені Штати входять до восьми країн з територією в багатій на ресурси Арктиці. Китай називає себе "майже арктичною" державою і хоче створити "Полярний шовковий шлях" в Арктиці, новий судноплавний маршрут, на тлі того, як полярний крижаний покрив відступає через підвищення температури.

Китай та росія, як вказує видання, намагаються розвивати арктичні судноплавні шляхи, на тлі того, як москва прагне постачати більше нафти та газу до Китаю на тлі західних санкцій. Пекін шукає альтернативний судноплавний шлях, щоб зменшити свою залежність від Малакської протоки.

В Арктиці також є викопне паливо та мінерали під землею та на морському дні, які можуть стати більш доступними із глобальним потеплінням.