У росії зростає дефіцит дороговартісних ліків
Київ • УНН
КИЇВ. 25 квітня. УНН. У росії зростає дефіцит дороговартісних ліків. Так, на початок квітня 2022 року моз рф майже вичерпало передбачений річний бюджет на закупівлю ліків. Про це інформує УНН з посиланням на російські ЗМІ.
Деталі
Згідно з документами держзакупівель, російське МОЗ готове витратити 23 млрд рублів із коштів, закладених до бюджету 2023-2024 років, щоб закрити необхідні потреби. Вони підуть на закупівлю ліків проти гемофілії, онкогематологічних захворювань та розсіяного склерозу. Ці хвороби входять до програми “14 високовитратних нозологій”.
Зазначили, що міністерство і раніше купувало ліки за цією програмою за кошти бюджету наступних періодів. Така практика, зазначив співголова Всеросійської спілки пацієнтів (ВСП) Юрій Жульов, відбувається через недофінансування.
У 2021-му ВСП оцінив дефіцит програми на перший квартал наступного року у 20 мільярдів рублів з урахуванням необхідності завчасних закупівель. При затвердженому бюджеті програми на 2021 рік у розмірі 64,3 млрд, уряд наприкінці року екстрено виділив ще майже 9 млрд руб.
“Інакше ситуація із забезпеченням ліків була б ще катастрофічнішою”,— зазначив Жулєв.
Цього року, за його словами, дефіцит також оцінюється приблизно у 20 мільярдів рублів.
Раніше
Наприкінці березня 2022 року в росії вже скаржилися на дефіцит в аптеках приблизно 80 видів ліків.