У рф допустили блокування WhatsApp через "відсутність контакту" із силовиками

У рф допустили блокування WhatsApp через "відсутність контакту" із силовиками

Київ  •  УНН

 • 13619 перегляди

Read in English

російські депутати заявили про високу ймовірність блокування WhatsApp через відмову співпрацювати з силовиками. Месенджер внесли до реєстру ОПІ, що дозволяє фсб вимагати ключі шифрування.

Імовірність блокування WhatsApp у росії залишається високою через "відсутність взаємодії" месенджера з російськими правоохоронними органами. Про це повідомили заступники голови комітету держдуми рф з інформаційної політики, інформаційних технологій та зв'язку олег матвейчев та андрій свинцов, повідомляє The Moscow Times, пише УНН.

Деталі

матвейчев заявив, що через WhatsApp активно діють "екстремістські та терористичні організації". За його словами, "зловмисники" нібито часто використовували саме цю платформу для листування. "WhatsApp немає жодного контакту з нашими правоохоронними органами. - сказав матвейчев. - Потрібно щось із цим робити, і ми маємо побачити, наскільки даний сервіс буде готовий до співпраці, враховуючи, що ніхто не просить у цієї структури про серйозні зміни в модерації. Ми зробили свій крок, тепер "м'яч" на боці WhatsApp".

свинцов додав, що блокування можна уникнути, якщо месенджер "почне дотримуватись російського законодавства". 

Доповнення

WhatsApp залишається єдиним із сервісів Meta, який досі не заблокований у росії. Водночас Facebook та Instagram були внесені до Реєстру забороненої інформації генеральною прокуратурою рф у 2022 році.

"20 грудня WhatsApp був офіційно включений до реєстру організаторів поширення інформації (ОПІ), що дозволяє фсб рф вимагати у месенджера ключі для розшифровування листування користувачів. Якщо месенджер відмовиться надати ключі, його можуть заблокувати, як це намагалися зробити з Telegram у 2018 році. Крім цього, статус ОПІ зобов'язує сервіс зберігати дані користувачів, включаючи листування, фото, аудіо- та відеодзвінки, та надавати їх правоохоронним органам на запит. Для цього організатори розповсюдження інформації повинні встановити спеціальне обладнання власним коштом. Включення до реєстру ОПІ не означає автоматичної передачі даних користувачів", - вказує видання.

Влітку поточного року користувачі WhatsApp у росії скаржилися на збої у роботі месенджера. Михайло Климарьов, директор Товариства захисту Інтернету, припустив, що це могло бути пов'язане з тестуванням можливого блокування. У той же час роскомнагляд заявив, що причиною збоїв нібито стали DDoS-атаки на операторів зв'язку з-за кордону.

У серпні "Верстка" з посиланням на джерела повідомила, що російська влада розпочала підготовку до можливого блокування WhatsApp.

На цьому тлі продовжуються спроби російської влади заблокувати YouTube. З липня роскомнагляд почав уповільнювати роботу відеохостингу, посилаючись на "технічні проблеми", нібито спричинені зносом серверів Google. Американська корпорація спростувала цю версію. олександр хінштейн, який на той момент очолював комітет держдуми рф з інформаційної політики, невдовзі визнав, що обмеження були ініційовані російською владою через "порушення російського законодавства" з боку платформи. За даними Transparency Report (Google), до 23 грудня обсяг трафіку YouTube у рф знизився до 20% від нормального рівня.

YouTube у росії де-факто заблокований - дані Google23 груд. 2024, 10:14 • 12785 переглядiв