У НАТО розповіли про "ковідну" допомогу Україні: названа сума
Київ • УНН
КИЇВ. 3 лютого. УНН. Цільовий фонд НАТО з реагування на пандемію COVID-19 виділив півмільйона євро, які повинні піти на допомогу Україні. Про це УНН повідомив офіційний представник НАТО.
Цитата
"Цільовий фонд НАТО по боротьбі з пандемією виділив 500 тис. євро на допомогу Україні у зв'язку з COVID. Вони будуть використовуватися для доставки найважливіших предметів медичного призначення, в тому числі переносних концентраторів кисню, мобільних рентгенівських апаратів і засобів індивідуального захисту", - повідомили в Альянсі.
Деталі
Раніше стало відомо, що 18 країн-союзників НАТО зробили фінансові пожертви на медичне обладнання і матеріали в Цільовий фонд реагування на пандемію COVID-19.
Так, на сьогодні союзники схвалили 10 пакетів допомоги для чотирьох інших країн-союзників: Албанії, Чеської Республіки, Чорногорії та Північної Македонії, а також для п'яти партнерів НАТО - Боснії і Герцеговини, Іраку, Молдови, Тунісу та України.
Також в НАТО вказали, що для Північної Македонії і України була схвалена додаткова допомога.
Додамо
Україна отримає від Світового банку кошти на придбання вакцини від COVID-19. Новий проект для боротьби з коронавірусом передбачає виділення 2,5 млрд грн.
Як повідомляв УНН, МОЗ України сподівається розпочати вакцинацію від COVID-19 вже у лютому 2021 року і до 2022 року вакцинувати не менше 50% населення — уже виділено 9 пріоритетних груп. Вакцинація від COVID-19 в Україні буде добровільною для всіх громадян.
Відзначимо, Україна, де ще не стартувала вакцинація, уклала контракт на поставку вакцини китайського виробника - Sinovac Biotech. Йдеться про 1,9 млн доз, з можливістю, як стверджують у МОЗ, відмовитися від угоди і повернути сплачені за неї державні гроші - а це трохи менше мільярда гривень - у разі непідтвердження її достатньої ефективності.
Такі заяви лунають на тлі оприлюднених результатів досліджень щодо ефективності цієї вакцини у 50,38% у Бразилії, яка також домовилася про цю вакцину і вже почала масово щеплювати людей 18 січня. Вакцину також вже почали застосовувати у Туреччині та Індонезії - з 13-14 січня.
Водночас Україна долучилася до глобальної ініціативи COVAX, у межах якої очікує перші поставки вакцини від COVID-19 у березні 2021 року. Україна може отримати 16 мільйонів доз вакцини від COVID-19 за ініціативою COVAX. Очікується, що безплатно.
Старт вакцинації в Україні очікується у середині лютого.
Довідка: COVAX — це світова ініціатива, яку створено на платформі Глобального альянсу із вакцин та імунізації (GAVI), із метою прискорення розробки, виробництва та забезпечення рівного доступу до тестів, лікування та вакцин проти COVID-19. Наразі близько 180 країн є учасниками цієї ініціативи, зокрема Україна.