У Держпродспоживслужбі розповіли про стратегію боротьби зі сказом в Україні
Київ • УНН
КИЇВ. 15 жовтня. УНН. У Державній службі з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів розповіли про стратегію боротьби зі сказом в Україні, яка базується на виконанні комплексу антирабічних ветеринарно-санітарних заходів. Про це повідомив директор департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Борис Кобаль у коментарі кореспонденту УНН.
“Стратегія боротьби зі сказом в Україні базується на виконанні комплексу антирабічних ветеринарно-санітарних заходів, направлених на профілактику та ліквідацію сказу серед основних резервуарів даного захворювання”, — розповів Кобаль.
Повідомляється, що стратегія складається з трьох пунктів. Вона передбачає імунізацію домашніх тварин, особливо собак, на всій території України, та котів у зонах, де часто відбуваються спалахи захворювання.
“За перше півріччя поточного року парентерально щеплено проти сказу майже три мільйони домашніх та сільськогосподарських тварин”, — додав Кобаль.
Другий пункт стратегії — імунізація диких м’ясоїдних тварин. Її здійснюють шляхом обробки території України через розкидання принад з вакциною.
“У 2019 році антирабічна компанія включає обробку усієї території України за винятком територій, які підпадають під зону проведення операції Об’єднаних сил та тимчасово окупованих територій”, — розповів посадовець.
Останнім пунктом стратегії боротьби зі сказом є проведення моніторингу захворюваності на сказ та виявлення спалахів хвороби.
Також директор департаменту нагадав, що вакцина для проведення щеплення тварин проти сказу закуповується за рахунок коштів державного бюджету.
Нагадаємо, у мисливських угіддях на Львівщині провели вакцинацію диких тварин.