Засідання ТКГ: РФ відкинула ініціативу України повернути стійке перемир'я

Засідання ТКГ: РФ відкинула ініціативу України повернути стійке перемир'я

Київ  •  УНН

9 грудня 2021, 20:34 • 33008 перегляди

КИЇВ. 10 грудня. УНН. Під час засідання робочих підгруп Тристоронньої контактної групи російська сторона відмовилася виконувати ініціативи України щодо повернення стійкого перемир'я та взаємного обміну утримуваними особами. Про це у Telegram повідомила українська делегація у ТКГ, інформує УНН.

Деталі

7 грудня 2021 року відбулися засідання робочих підгруп Тристоронньої контактної групи (ТКГ), під час яких Українською стороною було озвучено три ключові ініціативи:

  • повернення до стійкого перемир'я шляхом забезпечення реалізації заходів щодо посилення режиму припинення вогню від 22 липня 2020 року;
  • відкриття КПВВ у Щасті, Золотому, яке з української сторони відкрито ще з листопада 2020 року;
  • взаємний обмін утримуваними особами, що дозволило б звільнити у найближчому майбутньому приблизно 60 осіб.

Ці питання обговорювали в межах чергового засідання ТКГ 8 грудня 2021 року.

"На жаль, усі ініціативи української сторони були відкинуті Російською Федерацією під надуманими приводами", — ідеться у повідомленні.

9 грудня 2021 року на позачерговому засіданні ТКГ Україною, з метою забезпечення сталого перемир'я, а також реалізації пункту 3 Комплексу заходів щодо виконання Мінських угод, що передбачає забезпечення ефективного моніторингу та верифікації режиму припинення вогню, було запропоновано розширити склад Спільного центру контролю та координації не лише підписантами Комплексу заходів щодо виконання Мінських угод, а й уповноваженими представниками країн-учасниць Нормандського формату (за їхньою згодою) як незалежною стороною. Ця пропозиція була категорично відкинута Російською Федерацією.

Пропозиція України із закликом до учасників консультацій виступити із зустрічними заявами про повернення до режиму припинення вогню з 00.01 10 грудня 2021 року та прихильність до заходів з посилення режиму припинення вогню від 22 липня 2020 року також була відкинута Російською Федерацією.