Теплові пункти, термомодернізація та сонячна енергія: як Бровари стають екологічнішими

Теплові пункти, термомодернізація та сонячна енергія: як Бровари стають екологічнішими

Київ  •  УНН

 • 129526 перегляди

Read in English

Броварська громада уклала сім нових ЕСКО-договорів для модернізації освітніх закладів та комунальної інфраструктури. Проєкти включають встановлення сонячних електростанцій та термомодернізацію для зменшення витрат бюджету.

У 2024 році в Броварах уклали сім нових ЕСКО-договорів, які охоплюють як об’єкти освіти, так і комунальну інфраструктуру. Завдяки цим заходам громада знижує витрати бюджету та зменшує викиди СО2, рухаючись до енергетичної незалежності. Про це в ексклюзивному коментарі УНН розповів Броварський міський голова Ігор Сапожко.

"Наша громада має досвід впровадження ЕСКО-механізму ще з 2019 року, коли були укладені перші два енергосервісні договори для дошкільних закладів освіти. Завдяки встановленню індивідуальних теплових пунктів вдалося перевищити очікуваний рівень економії теплової енергії. Це дозволило завершити договори достроково, передати обладнання на баланс установ і спрямувати заощаджені кошти на потреби закладів", — зазначив міський голова Броварів Ігор Сапожко.

У 2024 році громада продовжила впроваджувати енергоефективні заходи, уклавши сім ЕСКО-договорів, зокрема для дошкільних закладів освіти та ліцеїв. "Серед ключових заходів — комплексна термомодернізація, утеплення стін та горищ, встановлення ІТП (індивідуальних теплових пунктів – ред.) з автоматикою погодозалежного регулювання, а також сонячних електростанцій для власного споживання", — додав міський голова.

Ігор Сапожко окремо відзначив новаторство громади у впровадженні ЕСКО-договорів у комунальних підприємствах. "Цього року ми вперше уклали ЕСКО-контракти для об’єктів критичної інфраструктури. Комунальне підприємство "Броваритепловодоенергія" встановлює потужні сонячні електростанції, що стане важливим кроком до енергетичної незалежності та зменшення викидів СО2", — повідомив він.

За словами міського голови, фахівці ГЕФ/ПРООН надавали консультативну підтримку та технічний супровід у реалізації енергоефективних ініціатив в громаді. "Щира подяка експертам за допомогу в нашому шляху до більш стійкої та енергоефективної громади", — зазначив Ігор Сапожко.

Ці досягнення підкреслюють прагнення Броварської громади бути лідером у сфері енергоефективності та доводять, що такі інноваційні підходи можуть зробити міста України енергетично незалежними та екологічно свідомими.

Він також додав, що під час конференції "Усунення бар’єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель в малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО" Броварська територіальна громада була відзначена подякою за значний розвиток у розвиток екргоефективності та зеленого переходу України і співпрацю з проєктом ГЕФ/ПРООН.

Нагадаємо

Громада Броварів є яскравим прикладом впровадження енергоефективних рішень. Тут комунальне підприємство "Броваритепловодоенергія" отримало від USAID когенераційну установку потужністю 260 кВт. Устаткування, яке встановлять на одному з об'єктів підприємства, стане кроком до підвищення енергонезалежності громади.

Як повідомив Броварський міський голова Ігор Сапожко, громада найближчим часом отримає ще дві подібні установки. "Це значно посилить енергетичну стабільність нашого міста і дозволить забезпечувати теплом і світлом не лише мешканців, а й підтримувати критичну інфраструктуру", — зазначив він.

На деяких обʼєктах комунального підприємства, де це можливо, вже встановили або встановлюють сонячні панелі і цей напрямок у майбутньому місцева влада планує розвивати.

Крім того, у Броварській громаді Київської області частина котелень, які забезпечують теплом важливі соціальні об’єкти, працюють на альтернативних видах палива. За словами Ігоря Сапожка, завдяки співпраці з міжнародними партнерами були встановлені сонячні панелі на будівлях багатопрофільної та дитячої лікарень Броварів.