The New York Times: повернення Україні ядерної зброї - занадто складний крок

The New York Times: повернення Україні ядерної зброї - занадто складний крок

Київ  •  УНН

 • 12372 перегляди

Read in English

Чиновники США та Європи обговорюють можливість повернення Україні ядерної зброї як стримуючий фактор проти рф. NYT зазначає, що такий крок матиме серйозні наслідки та буде складним у реалізації.

Для України важливо мати в запасі достатню вогневу потужність, і у цьому сенсі, величезним стримуючим фактором було б повернення ядерної зброї. Але такий крок мав би серйозні наслідки, ідеться у матеріалі NYT, передає УНН.

Деталі

Офіційні особи США та Європи обговорюють стримування агресивного наступу росії. Крім накопичення арсеналу, завдяки останнім рішенням Білого дому, Байден також міг би повернути в Україну ядерну зброю, яка була вилучена в неї після розпаду Радянського Союзу.

Це було б миттєвим і величезним стримуючим фактором. Але такий крок буде складним і матиме серйозні наслідки 

– пише NYT.

Контекст

Ситуація на полі бою в Україні складна, кроки уряду США піддаються критиці, як спізнілі. З одного боку, рішення Вашингтону дозволило Україні використовувати ракети ATACMS для удару вглиб рф (з урахування певних обмежень), і окрім цього, схвалено постачання Україні американських протипіхотних мін. Але все це складає враження дій "в останню хвилину" для надання того, що Україна просила роками.

З іншого боку залишається невизначеність щодо наступних кроків новообранного президента Дональда Трампа. Також є ризик ескалації з боку рф у відповідь на дозвіл Україні вдарити углиб росії ракетами ATACMS. 

Серед деяких чиновників є думки, що навіть за умови додаткової допомоги, Україні буде важко повернути захоплені росією території, пише NYT.

Інші експерти зазначають, що прискорення озброєння України в останні місяці правління адміністрації Байдена могло б допомогти Україні забезпечити дотримання лінії припинення вогню або перемир’я, якщо врегулювання буде досягнуто.

Зеленський про оновлену ядерну доктрину рф: “путін показує світові, що хоче знищити Україну та інші країни”19 лист. 2024, 17:42 • 23093 перегляди

Андрій Загороднюк, колишній міністр оборони України, сказав в інтерв’ю, що для успішного припинення вогню Україна та її союзники повинні змінити імпульс на лінії фронту, щоб створити умови для переговорів.

Україна також повинна мати в запасі достатню вогневу потужність, щоб стримувати будь-які порушення режиму припинення вогню 

– сказав він. 

Наприклад: арсенал зброї великої дальності, щоб завдати негайної шкоди, якщо росія відновить бойові дії.

Українська армія вистояла понад два з половиною роки проти більшого, потужнішого противника, нагадав Загороднюк.

США готові списати Україні половину боргу у $4,65 млрд: що відомо про умови20 лист. 2024, 20:56 • 66621 перегляд

Ще один важливий фактор – це запрошення приєднатися до НАТО.

Але цього не вдалося отримати за президента Байдена.  

The New York Times пише, що запрошення малоймовірне під час президентства пана Трампа.

Доповнення

Можливі мільярди доларів зброї у США та Європі на наступний період не вважаються переконливою перспективою, але є розуміння щодо дій у найближчі місяці.

Міністр оборони Ллойд Дж. Остін III і високопоставлені українські військові обговорювали, яку зброю та боєприпаси Сполучені Штати, ймовірно, надішлють протягом наступних п’яти місяців — або приблизно до березня — щоб українське командування могло відповідним чином скласти бюджет своїх військових планів.

Нагадаємо

УНН передавав, що Пентагон представив нову стратегію ядерного стримування через посилення ядерного потенціалу інших країн. США модернізують озброєння та планують стримувати одночасно кілька ядерних супротивників.

У кремлі заявили, що удар "Орешника" - це попередження Заходу22 лист. 2024, 11:23 • 18717 переглядiв