США коригують стратегію ядерного стримування - Пентагон
Київ • УНН
Пентагон представив нову стратегію ядерного стримування через посилення ядерного потенціалу інших країн. США модернізують озброєння та планують стримувати одночасно кілька ядерних супротивників.
Численні ядерні противники кидають виклик безпеці США та їхніх союзників і партнерів, заявляє Міністерство оборони Сполучених Штатів. Відомство у партнерстві з Національним управлінням ядерної безпеки вже вжило заходів щодо посилення ядерного стримування. Про це заявив заступник помічника глави Пентагону з ядерної політики Річард Джонсон, йдеться на сайті Міноборони США, передає УНН.
Наразі ми перебуваємо у світі, де нам протистоять численні ядерні конкуренти, численні держави, які нарощують, диверсифікують і модернізують свої ядерні арсенали, а також, на жаль, надають першочергового значення тій ролі, яку ядерна зброя відіграє в їхніх стратегіях національної безпеки
Він мав на увазі посилення ядерного потенціалу Китаю та росії та можливу відсутність угод про контроль над ядерними озброєннями після лютого наступного року.
За словами Джонсона, Пентагон в партнерстві з Національним управлінням з ядерної безпеки вже зробило відповідні заходи, зокрема щодо модернізації ядерної бомби B61-13, яка є основною зброєю стратегічних ядерних сил США після закінчення Холодної війни, а також підвищення готовності підводних човнів класу Огайо з ядерним озброєнням.
15 листопада міністерство представило Конгресу доповідь, що описує стратегію застосування ядерної зброї США. За словами Джонсона, у звіті враховуються нові проблеми стримування, що виникають у зв'язку зі зростанням, модернізацією та збільшенням розмаїття ядерних арсеналів потенційних супротивників.
У доповіді йдеться, що США:
- Планують стримувати одночасно кілька супротивників, які володіють ядерною зброєю.
- Вимагає інтеграції неядерного потенціалу, де це можливо, для підтримки місії ядерного стримування.
- Підкреслює важливість управління ескалацією в плануванні США для реагування на обмежений ядерний напад або неядерний стратегічний напад із високими наслідками.
- Забезпечує глибші консультації, координацію та спільне планування з союзниками і партнерами для зміцнення зобов'язань США щодо розширеного стримування.