Справа заводу "Краян": ще двом свідкам повідомлили підозру через відмову від дачі показань
Київ • УНН
КИЇВ. 4 березня. УНН. Ще двом свідкам у справі Одеського заводу “Краян” повідомлено про підозру через відмову від давання показань у справі Одеського заводу “Краян”. Про це УНН повідомляє з посиланням на пресслужбу САП.
“За процесуального керівництва прокурорів САП детективами НАБУ повідомлено про підозру у відмові від давання показань двом свідкам у справі Одеського заводу “Краян”, — йдеться в повідомленні.
Повідомляється, що вказаних осіб було викликано для допиту в якості свідків, оскільки їм, як вважало слідство, були відомі обставини, що підлягали доказуванню під час досудового розслідування. Проте прибувши за викликом до органу слідства, особи відмовились давати показання у кримінальному провадженні, посилаючись на ст. 63 Конституції України.
Окрім того, особи відмовились від надання свідчень і під час судового розгляду справи у Малиновському районному суді Одеси.
“Дії вищевказаних осіб слідство вважає необґрунтованими та безпідставними, оскільки свідки не є членами сім’ї чи близькими родичами обвинувачених у справі. Також відомості, які необхідно було здобути у ході допитів даних свідків, не стосувались їх особисто, а також не могли стати підставою для підозри, обвинувачення у вчиненні ними кримінальних правопорушень”, — зазначається в повідомленні.
Наразі вказаним особам інкриміновано вчинення злочину, передбаченого ч.1 ст.385 (відмова свідка від давання показань або відмова експерта чи перекладача без поважних причин від виконання покладених на них обов’язків у суді або під час провадження досудового слідства, здійснення виконавчого провадження, розслідування тимчасовою слідчою чи тимчасовою спеціальною комісією Верховної Ради України чи дізнання) Кримінального кодексу України.
Як повідомлялося в УНН, Одеський міський голова у період з липня по грудень 2016 року спільно з іншими посадовцями Одеської мерії та представниками приватної компанії заволоділи коштами місцевого бюджету міста Одеси в сумі 92 млн грн.
Корупційну схему, на переконання детективів, реалізовано під виглядом купівлі будівлі збанкрутілого заводу “Краян” за завідомо завищеною вартістю. В подальшому сплачені кошти планували легалізувати через підприємство з ознаками фіктивності, засновник та керівник якого, як встановило слідство, наразі проживає на непідконтрольній території Луганської області. Детективи НАБУ та прокурори САП стали на заваді цим планам, ініціювавши у грудні 2016 року накладення арешту на кошти, сплачені із місцевого бюджету Одеси.