Справа "плівок ОАСК": суддя оскаржить попередження ВРП через дозвіл на обшук у колеги
Київ • УНН
КИЇВ. 16 січня. УНН. Суддя Вищого антикорупційного суду Тимур Хамзін, який отримав попередження від дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя через надання дозволу на проведення обшуку у квартирі судді Окружного адміністративного суду Києві Володимира Келеберди, заявив, про намір його оскаржити. Про це УНН повідомляє з посиланням на пресслужбу ВАКС.
“13 січня 2021 року Третьою дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя постановлено ухвалу про притягнення судді ВАКС Тимура Хамзіна до дисциплінарної відповідальності та застосування дисциплінарного стягнення у виді попередження. Підставою для відкриття дисциплінарного провадження стала скарга захисника в інтересах судді Окружного адміністративного суду Києва”, — йдеться в повідомлені.
Як нагадує ВАКС, ухвалою від 30 червня 2020 року слідчий суддя Вищого антикорсуду Тимур Хамзін надав дозвіл на проведення обшуку квартири, яка перебуває у фактичному володінні судді Окружного адміністративного суду Києва.
Зазначається, що на думку скаржника, під час розгляду клопотання про надання дозволу на обшук мала місце неналежна поведінка судді, яка полягає у незазначенні в судовому рішенні мотивів прийняття або відхилення аргументів щодо суті спору; умисному або у зв’язку з очевидною недбалістю допущенні суддею, який брав участь в ухваленні судового рішення, порушенні прав людини і основоположних свобод.
“Суддя висловив незгоду з позицією заявника скарги та надав дисциплінарній палаті свої пояснення. Проте її члени дійшли до висновку про наявність у діях слідчого судді складу дисциплінарного проступку. Найближчим часом Тимур Хамзін оскаржить це рішення у порядку, передбаченому законодавством”, — інформує ВАКС.
Як вже повідомляв УНН, 17 липня 2020 року прокурорами САП та детективами НАБУ повідомлено про підозру голові Окружного адміністративного суду міста Києва, його заступнику, п’ятьом суддям ОАСК, голові Державної судової адміністрації України та ще чотирьом особам.
Слідством встановлено, що вищевказані особи (12 осіб) на чолі з головою ОАСК діяли у межах злочинної організації, яка мала на меті захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККСУ), Вищою радою правосуддя (ВРП) та створення штучних перешкод у їхній роботі.
За версією слідства, вказана злочинна організація ухвалювала замовні рішення у власних інтересах, а також в інтересах політичних та бізнес кіл.
Зокрема, як зазначається, для цього голова ОАСК використовував схему з подання штучних адміністративних позовів від підставних громадських організацій чи осіб до свого ж суду з подальшим їх розглядом із наперед визначеним результатом.