Ситуація на кордоні з Білоруссю: резерви українських сил зможуть висунутись у будь-яку точку появи незаконних мігрантів якнайшвидше
Київ • УНН
КИЇВ. 9 грудня. УНН. Визначені резерви українських сил знаходяться вже на кордоні України з Республікою Білорусь. Наразі великих груп мігрантів там не фіксують. Про це УНН повідомив помічник голови Держприкордонслужби України - прессекретар Андрій Демченко, коментуючи ситуацію, яка відбулась на вихідних із українським гелікоптером.
Цитата
“Визначені резерви знаходяться вже на кордоні. Як відомо, протягом минулого тижня було проведено тренування в рамках операції “Полісся”, де були задіяні всі визначені резерви, а також сили ДСНС, Збройних Сил України для того, щоб відпрацювати злагодженість між усіма силами щодо ефективної охорони державного кордону”, - сказав Демченко.
“На даний момент, як і раніше, ми не фіксували спроб мігрантів перетнути кордон, не відмічаємо поки їх появу поблизу українського кордону. Проте злагодженість дій, яка відпрацьовувалась за весь цей час, дозволяє групам ефективно реагувати і висунутись у будь-яку точку можливої появи незаконних мігрантів якомога швидше”, - додав він.
Деталі
На питання про те, чи спостерігають прикордонники нарощування сил Республіки біля кордону, помічник голови ДПСУ зазначив, що цю ситуацію скоріше відстежує розвідка та ЗСУ.
Він нагадав водночас, що Білорусь разом з Росією не так давно проводила спільні військові навчання. Однак, каже Демченко, вони не були безпосередньо біля українського кордону.
“У той же час, якщо говорити про Україну, то і Державна прикордонна служба, і інші силові структури, щільно взаємодіють зі Збройними Силами України, в тому числі на цьому напрямку”, - додав співрозмовник.
Що було раніше
23 листопада розпочалася активна фаза спеціальної прикордонної операції “Полісся”.
Як відзначив перший заступник голови ДПСУ Володимир Нікіфоренко, на українсько-білоруському кордоні зберігається загроза поширення міграційної кризи та імовірність перенаправлення потоків мігрантів до України, тому правоохоронні органи спільними зусиллями вживають заходів з нарощення системи охорони кордону на цій ділянці.
Контекст
Наприкінці травня білоруський правитель Олександр Лукашенко заявив, що Мінськ більше не затримуватиме нелегалів, які намагаються через Білорусь потрапити на територію Європейського Союзу.
Наприкінці серпня Польща, Литва, Латвія та Естонія звинуватили Білорусь у використанні нелегальних мігрантів як зброї у так званій гібридній війні проти ЄС.
8 листопада на польсько-білоруському кордоні загострилася ситуація. Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що країна привела в готовність війська вздовж кордону через напружену ситуацію з мігрантами. 9 листопада Польща закрила в Кузниціі прикордонний перехід з Білоруссю через стрімкий наплив мігрантів.
У ніч на 10 листопада дві групи мігрантів увірвалися до Польщі з Білорусі, їх затримали. Нелегали і далі здійснюють регулярні спроби прориву.
Щоб уникнути напливу мігрантів з Білорусі, Україна вирішила посилити охорону державного кордону з країною-сусідом.
Як заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, найбільш уразливі ділянки українсько-білоруського кордону посилюють додатковими підрозділами Держприкордонслужби, Нацполіції та Нацгвардії. Йдеться про 8,5 тис. силовиків.