Сенат США проведе слухання через американські чіпи, виявлені у російських ракетах
Київ • УНН
Наступного тижня комітет Сенату США проведе слухання, щоб розслідувати, як чіпи американських напівпровідникових компаній могли опинитися в російських системах озброєнь, незважаючи на експортний контроль.
Наступного тижня комісія Сенату США проведе слухання щодо використання американських чіпів у російських системах озброєнь. Про це повідомляє Reuters, пише УНН.
Деталі
Сенатор Річард Блюменталь пояснив, що слухання постійного підкомітету Сенату з розслідувань будуть присвячені тому, як росія ухиляється від експортного контролю, спрямованого перешкодити їй використовувати американські технології у війні проти України.
Зазначається, що напівпровідники американського виробництва були виявлені в різноманітному обладнанні, що використовується російськими військовими - від безпілотників і радіостанцій до ракет і бронетехніки.
Група запросила інформацію та документи у чотирьох великих американських виробників напівпровідників - Advanced Micro Devices, Analog Devices, Intel і Texas Instruments.
Попередня інформація, отримана групою експертів, показала, що з моменту повномасштабного вторгнення росії в Україну ці чотири компанії "значно збільшили" експорт до країн, які, як було визначено, потенційно використовуються Росією для обходу американського експортного контролю.
Доповнення
Водночас у компанії Advanced Micro Devices наголошують, що поділяють занепокоєння комісії і розробили процедури для дій у разі підтвердження того, що її продукція перенаправлялась до росії.
Компанія Texas Instruments запевняє, що співпрацює з комісією і виступає проти використання її мікросхем у російському військовому обладнанні, заявивши, що припинила продавати свою продукцію в росію в лютому 2022 року.
Компанія Intel також заявила, що призупинила всі поставки клієнтам у росії та білорусі після початку війни, що вона дотримується експортного законодавства та санкцій, а її контракти вимагають від клієнтів і дистриб'юторів дотримуватися тих самих правил.
У Analog Devices заявили, що співпрацює з комісією Сенату і не підтримує "незаконне перенаправлення своєї продукції до країн або організацій, на які поширюються американські або міжнародні санкції".
Нагадаємо
Національне агентство з питань запобігання корупції внесло американську компанію Allied Mineral Products до списку міжнародних спонсорів війни росії за те, що та продовжує працювати в рф та постачати продукцію в особливу економічну зону, яка займається виробництвом безпілотників.