Протести у Грузії: до мітингувальників приєдналися держслужбовці
Київ • УНН
Працівники державного сектору Грузії долучилися до 14-денних протестів біля парламенту. Влада у відповідь готує зміни до закону, що ускладнять повернення звільнених держслужбовців на роботу.
Працівники державного сектору приєдналися до мітингувальників на проспекті Руставелі, де вже 14-й день триває акція протесту. Про це повідомляє "Ехо Кавказу", передає УНН.
Деталі
Зазначається, що держслужбовці приєдналися до протестувальників біля будівлі парламенту Грузії.
Співробітник мерії Гіга Сопромадзе, що держслужбовці протестують не лише через відмову від заявки на членство у ЄС до 2028 року, а й через форми залякування протестувальників.
Ми - люди, зайняті на публічній службі, і мета нашого протесту - донести до громадськості, включно з тими, хто сьогодні представляє наших роботодавців, наш голос про те, що ми залишаємося вірними Конституції і суспільству, залишаємося прихильними європейському курсу. Водночас закликаємо їх припинити насильство проти нас, використання різних форм залякування, яких останнім часом було багато
Також напередодні грузинський парламент, який не визнають ні президентка, ні опозиція, підтримав законопроєкт щодо внесення змін до закону про державну службу. Основні зміни передбачають спрощення процесу реорганізації, щоб держслужбовець, звільнений з будь-якої причини, включно з політичною, не зміг повернутися в систему державної служби.
За інформацією "Ехо Кавказа" експерти вважають, що цими змінами "Грузинська мрія" навпаки послабить права держслужбовців і буде використовувати закони як каральний інструмент, особливо після того, як під час проєвропейських виступів сотні держслужбовців підписали заяви з критикою рішення уряду відкласти євроінтеграцію до 2028 року.
Нагадаємо
У Тбілісі та інших містах Грузії розпочались стихійні протести після заяви прем'єр-міністра про відмову від переговорів щодо вступу до ЄС до 2028 року.