У "Борисполі" вилучили колекцію срібних монет Перу 1831 року
Київ • УНН
КИЇВ. 25 мая. УНН. Прикордонники зупинили у пункті пропуску в аеропорті “Бориспіль” громадянина Перу, який перевозив колекцію з 15 перуанських монет 1831-1948 років, у тому числі срібного карбування. Про це повідомляє прес-центр ГУ ДФС України у Київській області, передає УНН.
“Монети, які знаходилися в ручній поклажі чоловіка в альбомі для монет, було виявлено під час перевірки багажу пасажира на рентген-апараті, після перетину ним „білої лінії“, яка позначає закінчення зони спрощеного митного контролю „зелений коридор“”, — повідомили прикордонники.
Йдеться, серед іншого про монету номіналом 2 реали з зображенням на аверсі дерева, з надписом “Liber Cresca Fecundo 20G 10D T F”, на реверсі з зображенням гір і променів сонця, з надписом “Republica Del Centro De Amer 1831”.
Також у громадянина Перу, який прямував до України авіарейсом з Італії, знайшли монету номіналом ½ соля, з зображенням на аверсі сидячої жінки зі щитом біля невеликої колони з написом “Liber Tad”, на реверсі — у центрі герб, з боків — гілки, внизу цифри 1923, з надписом “Republica Peruana-Lima”.
Як зазначають у службі, на момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації громадянин не надавав, з приводу декларування переміщуваних ним предметів до інспекторів митниці не звертався.
Співробітники склали протокол про порушення митних правил. Монети вилучено до винесення судом рішення у справі.
Як нагадують у ДФС, відповідно до ст. 21 Закону України № 1068-ХІV від 21.09.1999 “Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей”, культурні цінності, що ввозяться в Україну, підлягають реєстрації. Для цього обов’язково подається свідоцтво на право їх вивезення, якщо це передбачено законодавством держави, звідки ввозяться культурні цінності.
За його відсутності прикордонники звертаються до дипломатичного представництва або консульської установи країни, громадянином якої є власник культурних цінностей, із запитом щодо доручення на їх перевезення або його підтвердження.
Крім того, частиною 5 статті 374 Митного кодексу України визначено, що культурні цінності, зокрема, виготовлені 50 і більше років тому, незалежно від їх вартості та способу переміщення через митний кордон України, підлягають письмовому декларуванню.
Нагадаємо, з України намагались вивезти культурні цінності, віком понад півтори тисячі років.