Президент Сенегалу вимагає, щоб Франція закрила всі свої військові бази в його країні
Київ • УНН
Президент Сенегалу закликав Францію закрити всі військові бази в країні, назвавши їх несумісними з суверенітетом. Вимога пов'язана з визнанням Макроном відповідальності за "різанину" сенегальських солдатів 1944 року.
Президент Сенегалу Бассіру Діомайє Фей вважає французькі військові бази в Сенегалу "несумісними" з національним суверенітетом країни, інформує УНН з посиланням на France24.
Деталі
Президент Сенегалу Бассіру Діомайє Фей заявив, що до 80-ї річниці сумнозвісної колоніальної бійні, Франція повинна закрити свої військові бази в його державі.
Йдеться про "різанину" в листопаді 1944 року. Тоді близько 1600 африканських солдатів, які воювали на боці Франції та були військовополоненими Німеччиною, відправили назад у Дакар. Невдовзі після прибуття до табору Тіаройє, неподалік від Дакара, вони протестували проти затримки зарплати, причому деякі відмовилися повертатися до своїх країн без сплати внесків. Французькі сили відкрили вогонь по протестувальниках, убивши щонайменше 35 осіб, хоча історики кажуть, що жертв може бути набагато більше.
Президент Франції надіслав листа Бассіру Діомайє Фею, в якому визнав, що війська його країни відповідальні за "різанину" сенегальських солдатів у 1944 році.
Сьогодні я отримав листа від президента Еммануеля Макрона, в якому він визнає, що це була різанина, дуже чітко, недвозначно на умовах
Президент Сенегалу це визнання прийняв і заявив, що дозвіл французьких баз у країні несумісний з національним суверенітетом.
Сенегал є незалежною країною, це суверенна країна, і суверенітет не допускає наявності військових баз у суверенній країні
З приходом до влади в березні цього року, Бассіру Діомайє Фей пообіцяв відстояти суверенітет держави та припинити залежність від інших. Однак, така заява і не означала, що країна розірве звʼязки з Францією, як це сталося в інших країнах Західної Африки.
Сьогодні Китай є нашим найбільшим торговим партнером з погляду інвестицій і торгівлі. Чи має Китай військову присутність у Сенегалі? Ні. Це означає, що наші стосунки розірвані? Ні
Нагадаємо
США та Франція планують оголосити про двомісячне припинення вогню на північному кордоні 26 листопада. Ізраїль погодився на компроміс, де США контролюватимуть угоду, а Франція матиме другорядну роль.