Прем'єр-міністр Естонії закликає Європу готуватися до довготривалої боротьби з рф
Київ • УНН
Прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас закликає Європу готуватися до довготривалої війни росії проти України та протидіяти пропагандистським зусиллям москви. Вона наголошує на важливості оборони, а не страху перед ескалацією, і закликає до дій проти поширення дезінформації в соціальних мережах.
Європі слід готуватись до довготривалої війни рф проти України та розробити план з протидії москві, зокрема її пропаганді. Про це у статті для видання RND заявила прем'єр-міністрка Естонії Кая Каллас, передає УНН.
Деталі
Вона наголошує, що сьогодні не може бути й мови про швидку перемогу, тож треба готувати план для тривалої боротьби.
Коли мені ставлять питання про контрнаступ України, я завжди нагадую, що він триває з 24 лютого 2022 року. Також є надія на переговори. Це надія на те, що наша згода на успішне захоплення земель у 21 столітті задовольнить апетит Росії. Бажання домовлятися виходить від тих, хто за всяку ціну хоче стабілізувати відносини з Росією
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: росія планує поширювати пропагандистську літературу у світових бібліотеках
За її словами, погрозами та пропагандою ядерної війни російське керівництво хоче змінити сприйняття війни на Заході.
Це заводить нас у пастку самостримування, спричиненого страхом ескалації. Виходячи з цього страху, дехто стверджує, що підтримка України в її захисті від агресії означає ескалацію. Моя відповідь на це така: захист — це не провокація. Опір не провокує Росію — провокує слабкість
Доповнення
Прем'єр-міністерка Естонії наголосила, що Кремль веде активну боротьбу у соціальних мережах, "проникаючи в наші кишені, телефони та додатки". За її словами, ця кампанія має на меті порушити підтримку України, спровокувати внутрішні конфлікти та вплинути на виборчі рішення в ЄС.
Вона підкреслила, що після початку відкритої війни кількість підписників проросійських облікових записів у соцмережах зросла: "більш ніж утричі в Telegram, більш ніж удвічі в Tiktok і майже на 90 відсотків на YouTube, тоді як Facebook має найбільшу аудиторію прокремлівських акаунтів".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Секретар РНБО розповів, як мають працювати Telegram-канали в Україні
Нам потрібно подумати про те, як ми можемо запобігти поширенню дезінформації ботами і тролями. Особливу відповідальність тут несуть онлайн-платформи. З цією метою Європейський Союз ухвалив Закон про цифрові послуги. Він вимагає від Meta, X і Tiktok запобігати незаконній і шкідливій онлайн-діяльності та поширенню дезінформації. Однак є й інші платформи, такі як Telegram, які потребують підвищеної уваги
Нагадаємо
За словами представника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрія Юсова, росія планує дезінформаційну кампанію з метою послабити міжнародну підтримку України в умовах наближення критично важливих рішень щодо її майбутнього.