Польща готова заарештувати Нетаньяху у разі його візиту до країни на річницю визволення Аушвіца

Польща готова заарештувати Нетаньяху у разі його візиту до країни на річницю визволення Аушвіца

Київ  •  УНН

 • 16548 перегляди

Read in English

Заступник глави МЗС Польщі заявив про готовність арештувати прем'єра Ізраїлю Нетаньяху за ордером МКС.

Прем'єр-міністр Біньямін Нетаньяху буде заарештований, відповідно до зобов’язань країни перед Міжнародним кримінальним судом, якщо прибуде до Польщі. Відповідну заяву зробив заступник міністра закордонних справ Польщі Владислав Бартошевський, пише УНН з посиланням на The Jerusalem Post.

Коментар Бартошевського прозвучав у п’ятничній розмові з польською економічно-правовою газетою Rzeczpospolita щодо підготовки до 80-ї річниці визволення Аушвіца, яка має відбутися 27 січня цього року.

Нагадаємо

У листопаді Нетаньягу разом з колишнім міністром оборони Йоавом Галлантом МКС висунув звинувачення у серії злочинів. Держави, які підписали Римський статут, за законом зобов’язані виконувати ордери на арешт видані МКС.

Суд також видав ордер на військового командира ХАМАС Мохаммеда Дейфа, незважаючи на те, що ЦАХАЛ оголосив, що він був убитий під час авіаудару в Газі 13 липня цього року. Судді заявили, що були "розумні підстави" того, що троє чоловіків несли "кримінальну відповідальність" за ймовірні військові злочини та злочини проти людства під час війни між Ізраїлем і ХАМАС.

Ордер на арешт Нетаньягу: Боррель закликав країни ЄС виконати зобов'язання щодо Римського статуту26 лист. 2024, 13:21 • 15887 переглядiв

МКС навів підстави вважати, що Нетаньяху та Галлант скоїли військовий злочин у вигляді голодування як методу ведення війни, а також злочини проти людяності у вигляді вбивств, переслідувань та інших нелюдських дій. Тепер Нетаньяху та Галлант не можуть подорожувати до жодної з 124 держави-члени МКС, включаючи більшість країн Європи, більшість країн Африки та більшість країн Південної Америки. Водночас, існує припущення, що деякі країни можуть ігнорувати ці ордери. Загалом ордери були розіслані всім 193 державам-членам ООН.