Поліція попереджає про відповідальність за використання феєрверків під час свят
Київ • УНН
Патрульна поліція нагадує про заборону використання піротехніки під час воєнного стану. За порушення передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність, від штрафів до позбавлення волі.
Патрульна поліція України нагадала про заборону використання піротехніки, салютів, феєрверків та петард під час дії правового режиму воєнного стану, пише УНН.
Деталі
Піротехнічні вироби — це засоби, які створюють шумові та світлові ефекти. Наразі подібні засоби завдають шкоди психологічному здоров’ю населення, адже подібні до звуків вибухів, тому можуть лякати людей і тварин, які переживають жахи війни.
Важливо, що за незаконний продаж, а також незаконне поводження з піротехнічними виробами передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.
Санкції статей КУпАП передбачають покарання у вигляді штрафу з можливою конфіскацією піротехніки, а ККУ — від штрафу до позбавлення волі.
У разі виявлення осіб, які використовують піротехніку, необхідно звернутися на лінію 112/102.
Довідково
У чинному законодавстві є кілька статей, що передбачають покарання за використання чи продаж піротехніки:
- стаття 164 КУпАП (порушення порядку провадження господарської діяльності) – штраф у розмірі від 17 тис. до 34 тис. грн.
-стаття 182 КУпАП (порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил дотримання тиші в населених пунктах і громадських місцях). Карається штрафом від 85 грн до 255 грн, для посадових осіб та суб’єктів господарської діяльності – від 255 грн до 510 грн;
-стаття 195-6 КУпАП (порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів) карається штрафом від 1 020 грн до 1 700 грн з конфіскацією піротехнічних засобів;
-стаття 296 КК України (хуліганство) карається штрафом від 17 тис. до 34 тис. грн., або ж арештом на строк до шести місяців чи обмеженням волі на строк до п’яти років.
Нагадаємо
До кінця грудня у Києві працюватимуть 95 ялинкових ярмарків з продажу хвойних дерев та прикрас. Усі дерева чиповані та мають спеціальні етикетки для перевірки їх походження.