Орденоносець "руського міра": як один депутат хизується нагородами від церкви московського патріархату
Київ • УНН
Депутат Вінницької обласної ради від партії "Батьківщина" на третьому році повномасштабної агресії росії проти України відкрито хизується нагородами від церкви московського патріархату.
Останні декілька місяців у всіх на слуху ситуація із переходом громади Свято-Казанського храму у Ладижині з УПЦ МП до Православної церкви України.
Попри те, що громада ще у листопаді минулого року прийняла свідоме та одностайне рішення про перехід і оформила усі необхідні юридичні документи, місцевий священник УПЦ МАП Євгеній Воробйов та його нечисленні прихильники всіляко заважають діяльності новоствореної громади ПЦУ та періодично влаштовують різноманітні провокації, передає УНН.
У третій рік повномасштабної російської агресії у таке важко повірити. Однак, на жаль, подібні ситуації є непоодинокими як на Вінниччині, так і в інших областях України.
Причина криється у тому, що такі люди як Воробйов продовжують користуватися, хоч і не гласною, але підтримкою деяких представників влади.
А серед окремих депутатів та чиновників є такі, які так само на третій рік війни не приховують своїх певних тісних зв’язків з УПЦ МП.
Зокрема, до таких можна віднести депутата Вінницької обласної ради від партії "Батьківщина" Геннадія Мазура. На своїй сторінці у Вікіпедії цей народний обранець обласного рівня, можна сказати, відверто хизується тим, що є повним кавалером орденів Святого рівноапостольного князя Володимира та преподобного Нестора Літописця, які вручаються церквою московського патріархату.
Ці ордени є одними з найпрестижніших в ієрархії нагород УПЦ МП.
Орденом Нестора Літописця нагороджують представників "єпископату, духовенства, мирян, державних діячів, журналістів, письменників, поетів та освітян за особистий внесок у видавничу, церковно-літературну та письменницьку діяльність, а також за поширення світлих ідеалів Православ'я в суспільно-політичному житті України".
Орденом Святого рівноапостольного князя Володимира нагороджують представників "єпископату, духовенства, мирян, а також державних діячів, працівників культури та мистецтв за особистий внесок у справі відродження духовності, піднесення ролі церкви в житті суспільства і держави".
У відкритих джерелах немає інформації, коли Мазур отримав ордени преподобного Нестора Літописця ІІ та І ступенів.
Орденом Святого рівноапостольного князя Володимира І ступеня Мазура нагородили у 2007 році. Тож, можна логічно припустити, що ордени ІІІ та ІІ ступенів він отримав раніше.
Звісно, цікаво було б дізнатися за які заслуги Мазур став орденоносцем. До 2007 році депутат від партії Юлії Тимошенко близько восьми років пропрацював в податкових органах, звідки пішов за власним бажанням. Та, як стверджують ЗМІ, бажання було продиктоване підозрою у зловживанні службовим становищем.
Потім п’ять років керував сільськогосподарським підприємством, а у 2007 році знову повернувся до податкової.
Сам Мазур розповідає, що колись допоміг відреставрувати церкву у рідному селі. Хороша справа, але на п’ять орденів явно не тягне.
І ось тут виникає питання, що такого важливого та корисного зробив Мазур для московського патріархату, що йому віддячили аж п’ятьма орденами?
З іншого боку, можна припустити, що нагороди депутат Вінницької облради навішував на себе, використовуючи певні зв’язки, і виключно для того, щоб потішити своє самолюбство. Приємно, мабуть, коли у списку кавалерів Ордену Святого рівноапостольного князя Володимира ти в одному ряді з самим експрезидентом України Леонідом Кучмою.
Мазур виправдовується, що ордени йому давав покійний митрополит УПЦ МП Володимир (Сабодан), якого, мовляв, не можна запідозрити у відсутності патріотизму.
Але після нападу рф, коли ледь не щотижня спецслужби повідомляють про затримання священників та прихожан УПЦ МП, яких підозрюють у пособництві російському агресору, це аргумент, виглядає, м’яко кажучи, дивно.
Тож, чого добивається Мазур? Не відмовляється від орденів московського патріархату, бо продовжує тішити своє самолюбство, чи можливо чекає приходу "руського міра"?