Одну з найдавніших книг очікують продати на аукціоні за понад 2,6 мільйона доларів

Одну з найдавніших книг очікують продати на аукціоні за понад 2,6 мільйона доларів

Київ  •  УНН

3 квітня 2024, 12:35 • 24569 перегляди

Read in English

Одна з найдавніших християнських книг, Кодекс Кросбі-Шоєна, датований приблизно 250-350 роками нашої ери, що містить Перше послання Петра і Книгу пророка Йони, оцінюється в 2,6-3,8 мільйона доларів на аукціоні Christie's в Лондоні в червні цього року.

Книга з Єгипту, яка написана на зорі християнства і вважається однією з найстаріших існуючих книг, у червні буде виставлена на аукціон у Лондоні, пише УНН з посиланням на Reuters.

Деталі

За даними Christie's, Кодекс Кросбі-Шоєна, написаний коптською мовою на папірусі близько 250-350 рр. нашої ери і створений в одному з перших християнських монастирів, оцінюється в 2,6-3,8 мільйона доларів.

"Це саме той період, той перехідний період, коли сувій папірусу починає перетворюватися на форму кодексу, - сказав Еухеніо Донадоні, старший спеціаліст Christie's з рукописів Середньовіччя та Відродження. - Отже, книги, якими ми їх знаємо сьогодні. І те, що ми маємо в цій книзі, - це найраніше відомі тексти двох книг Біблії".

104 сторінки (52 листи) були написані одним писарем протягом 40 років у монастирі у Верхньому Єгипті і збереглися за оргсклом. Кодекс містить перше послання Петра та Книгу Йони.

Донадоні пояснив її збереження посушливим кліматом Єгипту, додавши, що донині збереглося лише кілька книжок III і IV століть.

"Усі основні знахідки християнських рукописів, які ми мали у 20-му столітті та наприкінці 19-го століття, зосереджені в Єгипті у цих саме цих кліматичних умовах", - сказав він.

Кодекс виставляється на Christie's в Нью-Йорку з 2 по 9 квітня, а 11 червня він буде проданий на аукціоні в Лондоні.

Доповнення

Кодекс було виявлено в Єгипті у 1950-х роках та придбано Університетом Міссісіпі, де він залишався до 1981 року. Норвезький колекціонер рукописів доктор Мартін Шоєн придбав його в 1988 році і зараз продає його з аукціону разом з деякими іншими експонатами зі своєї колекції Шоєна, однієї з найбільших приватних колекцій рукописів у світі.