Новий законопроект про санкції: США можуть не чекати вторгнення РФ до України, а реагувати на ескалацію

Новий законопроект про санкції: США можуть не чекати вторгнення РФ до України, а реагувати на ескалацію

Київ  •  УНН

 • 16119 перегляди

КИЇВ. 12 січня. УНН. Президент США Джо Байден протягом 15 днів після набуття чинності "Акту Про захист суверенітету України" має оцінити зростання ескалації і ворожих дій з боку Росії проти України, після чого протягом двох місяців будуть впроваджені санкції проти президента РФ Володимира Путіна і його оточення. Про це пише УНН із посиланням на опублікований Сенатом США законопроект.

Цитата

"Законопроект передбачає, що після його вступу в силу протягом 15 днів президент США повинен буде оцінити, чи спостерігається значне зростання ескалації і ворожих дій з боку РФ (або підконтрольних їй сил) щодо України, порівняно з 1 грудня 2021 року", - йдеться в документі.

Деталі

При цьому наголошується, що якщо Байден констатує таку ескалацію, то протягом 30 днів він повинен буде ввести передбачені законопроектом санкції проти ключових російських банків, а протягом 60 днів - проти Володимира Путіна та інших військово-політичних керівників РФ.

При цьому міжнародні системи грошових переказів (наприклад, SWIFT) отримають 90 днів на те, щоб припинити надавати послуги підсанкційним російським банкам.

Нагадаємо

Напередодні, у Сенат Сполучених Штатів внесли законопроект про нові санкції проти Росії та зокрема її президента Володимира Путіна у разі вторгнення в Україну.

Контекст

Українська влада та західні партнери останні кілька місяців звертають увагу на загострення Росією ситуації з безпекою на Донбасі, нарощування російських сил уздовж кордону з Україною, небезпеку нового російського вторгнення та посилення російської дезінформації.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов наприкінці минулого року повідомляв, що 122 тис. російських військових перебувають на відстані 200 км та 143,5 тис. військових за 400 км від російсько-українського кордону.

The New York Times з посиланням на власні джерела повідомляє, що чисельність російських військ на кордоні з Україною останніми тижнями залишалася стабільною, проте президент РФ Володимир Путін почав робити кроки з перекидання на місця військових вертольотів.

Головна вимога Путіна полягає в гарантіях від США та їхніх союзників, що НАТО не розширюватиметься далі на схід і не розгорне там системи озброєння, які Росія вважає загрозою.