
Німеччина почала відмовляти у в’їзді українцям: кого це стосується
Київ • УНН
Німецькі прикордонники можуть відмовити у в'їзді українцям, які вже отримали захист в інших країнах ЄС. Безвізовий режим для короткострокових поїздок залишається чинним, але потрібно довести туристичну мету візиту.
Останнім часом з’явилися повідомлення, що німецькі прикордонники почали відмовляти у в’їзді деяким українцям. Але безвізовий режим для громадян України залишається чинним. Про це повідомили у Міністерстві внутрішніх справ ФРН у відповідь на запит DW, передає УНН.
Українці, як і раніше, можуть подорожувати до Німеччини або інших країн Шенгенської зони та перебувати там до 90 днів упродовж 180-денного періоду. Водночас з’явилися певні обмеження.
Щоб оптимально використовувати наявні в Німеччині обмежені можливості прийому (біженців та претендентів на притулок. - ред.), громадяни України, які вже отримали захист в інших державах-членах ЄС і мають намір переїхати жити до Німеччини, можуть бути не пропущені через німецький кордон
За даними МВС Німеччини, країна має "обмежені можливості прийому" біженців та шукачів притулку. Це пояснюють правилами Євросоюзу.
Водночас українці, які давно живуть у країнах ЄС і бажають переїхати до Німеччини на постійне місце проживання, можуть зробити це через стандартну процедуру отримання візи та дозволу на проживання.
У МВС ФРН наголошують, що короткострокові поїздки українців між країнами ЄС залишаються можливими. Проте у разі в’їзду до Німеччини необхідно довести, що поїздка є тимчасовою і має туристичну мету.
Майже всі країни-члени ЄС (включно з Німеччиною) видають громадянам України, яким надано захист, документ про діючий у Шенгенській зоні вид на перебування. З таким документом такі особи можуть без візи в'їжджати (наприклад, із Франції) до Німеччини з туристичними цілями і тимчасово тут перебувати
Якщо у прикордонника виникнуть сумніви щодо правдивості слів мандрівника, йому можуть відмовити у в’їзді.
Чи можна перетнути кордон через аеропорт?
Деякі українці вважають, що повітряний транспорт може бути лазівкою, оскільки пасажирів європейських рейсів зазвичай не перевіряють. Однак у німецьких аеропортах все ж проводять вибіркові перевірки. У зв’язку з цим МВС Німеччини не рекомендує українським біженцям намагатися перетнути кордон повітряним шляхом для переїзду на постійне місце проживання.
Нагадаємо
Віцепремʼєр-міністр - міністр національної єдності України Олексій Чернишов заявляв, що Україна не застосовуватиме жодних примусових заходів для повернення українців додому.