Для людей з порушеннями зору
+15°
5.3 м/с
39 %
750 мм
Ясно, опадів не очікується протягом наступних 2 годин
Німеччина почала відмовляти у в’їзді українцям: кого це стосується

Німеччина почала відмовляти у в’їзді українцям: кого це стосується

Київ • УНН

 • 61762 перегляди

Німецькі прикордонники можуть відмовити у в'їзді українцям, які вже отримали захист в інших країнах ЄС. Безвізовий режим для короткострокових поїздок залишається чинним, але потрібно довести туристичну мету візиту.

Останнім часом з’явилися повідомлення, що німецькі прикордонники почали відмовляти у в’їзді деяким українцям. Але безвізовий режим для громадян України залишається чинним. Про це повідомили у Міністерстві внутрішніх справ ФРН у відповідь на запит DW, передає УНН

Українці, як і раніше, можуть подорожувати до Німеччини або інших країн Шенгенської зони та перебувати там до 90 днів упродовж 180-денного періоду. Водночас з’явилися певні обмеження.

Щоб оптимально використовувати наявні в Німеччині обмежені можливості прийому (біженців та претендентів на притулок. - ред.), громадяни України, які вже отримали захист в інших державах-членах ЄС і мають намір переїхати жити до Німеччини, можуть бути не пропущені через німецький кордон

 - пояснили в МВС ФРН.

За даними МВС Німеччини, країна має "обмежені можливості прийому" біженців та шукачів притулку. Це пояснюють правилами Євросоюзу.

Водночас українці, які давно живуть у країнах ЄС і бажають переїхати до Німеччини на постійне місце проживання, можуть зробити це через стандартну процедуру отримання візи та дозволу на проживання.

У МВС ФРН наголошують, що короткострокові поїздки українців між країнами ЄС залишаються можливими. Проте у разі в’їзду до Німеччини необхідно довести, що поїздка є тимчасовою і має туристичну мету.

Майже всі країни-члени ЄС (включно з Німеччиною) видають громадянам України, яким надано захист, документ про діючий у Шенгенській зоні вид на перебування. З таким документом такі особи можуть без візи в'їжджати (наприклад, із Франції) до Німеччини з туристичними цілями і тимчасово тут перебувати 

- йдеться у повідомленні.

Якщо у прикордонника виникнуть сумніви щодо правдивості слів мандрівника, йому можуть відмовити у в’їзді.

Чи можна перетнути кордон через аеропорт?

Деякі українці вважають, що повітряний транспорт може бути лазівкою, оскільки пасажирів європейських рейсів зазвичай не перевіряють. Однак у німецьких аеропортах все ж проводять вибіркові перевірки. У зв’язку з цим МВС Німеччини не рекомендує українським біженцям намагатися перетнути кордон повітряним шляхом для переїзду на постійне місце проживання.

Нагадаємо

Віцепремʼєр-міністр - міністр національної єдності України Олексій Чернишов заявляв, що Україна не застосовуватиме жодних примусових заходів для повернення українців додому. 

Tesla
$263.83
Brent
$72.45
Bitcoin
$83,551.40
S&P 500
$5,584.28
Газ TTF
$40.82
Золото
$3,126.80
Ethereum
$1,877.45