Могло б допомогти людям з паралічем: Neuralink хоче перевірити керування роботизованою рукою за допомогою думки

Могло б допомогти людям з паралічем: Neuralink хоче перевірити керування роботизованою рукою за допомогою думки

Київ  •  УНН

 • 9626 перегляди

Read in English

Компанія Neuralink оголосила про початок досліджень імплантату N1 для керування роботизованою рукою за допомогою думок. Проект розширить можливості нейрокомп'ютерного інтерфейсу для людей з паралічем.

Компанія Ілона Маска Neuralink, яка займається виробництвом мозкових імплантатів, оголосила у вівторок, що починає дослідження, щоб перевірити свій імплантат для нового використання: дозволити людині керувати роботизованою рукою, використовуючи лише свої думки, пише УНН з посиланням на Wired.

Деталі

"Ми раді оголосити про схвалення та запуск нового техніко-економічного обґрунтування для розширення контролю BCI за допомогою імплантату N1 на досліджувану допоміжну роботизовану руку", - ідеться в дописі Neuralink на платформі соціальних мереж Маска X.

BCI, або нейрокомп'ютерний інтерфейс, - це система, яка дозволяє людині безпосередньо керувати зовнішніми пристроями за допомогою мозкових хвиль. Він працює шляхом зчитування та декодування передбачуваних сигналів руху від нейронів. BCI Neuralink включає в себе пристрій розміром з монету під назвою N1, який хірургічно імплантується в мозок роботом. Зараз компанія оцінює безпеку свого BCI, а також його здатність контролювати комп’ютер у людей з паралічем.

У соціальних мережах на початку цього року Neuralink продемонстрував, що його BCI можна використовувати для керування комп’ютерним курсором. У відео на X учасник дослідження Ноланд Арбо продемонстрував використання пристрою Neuralink для гри в шахи та інші ігри на комп’ютері.

Нове дослідження роботизованої руки, згідно з публікацією Neuralink на X, "дозволить перехресну реєстрацію учасників із поточного дослідження PRIME". 

Браян Деклева, науковий співробітник Rehab Neural Engineering Labs Піттсбурзького університету, каже, що найбільшою проблемою в досягненні контролю BCI над допоміжною роботизованою рукою є необхідність калібрування. "Чим складніший контроль, чим більше ступенів свободи ви додаєте, тим довше займе калібрування, - каже він. - Люди не хочуть сидіти і виконувати півгодинне калібрування на початку кожного дня, щоб вони могли використовувати свій пристрій".

Якщо це обмеження можна буде подолати, BCI, які керують роботами, дозволять людям з паралічем виконувати прості щоденні завдання без сторонньої допомоги, зазначає видання.

Neuralink Маска тестуватиме чіп для мозку в Канаді: революція для паралізованих21 лист. 2024, 15:47 • 19083 перегляди