НАТО має створити "більше стратегічних труднощів для рф" - МЗС Швеції

НАТО має створити "більше стратегічних труднощів для рф" - МЗС Швеції

Київ  •  УНН

 • 108525 перегляди

Read in English

НАТО має створити більше стратегічних труднощів для росії, щоб покласти край її безвідповідальним діям та агресії проти України, вважає міністр закордонних справ Швеції Тобіас Більстром.

Міністр закордонних справ Швеції Тобіас Більстрем заявив, що країни НАТО мають створити більше стратегічних труднощів для росії, щоб покласти край її безвідповідальним діям. Про це повідомляє Euractiv, пише УНН.

Деталі

За словами шведського міністра, пріоритетом має бути припинення агресії рф проти України, де НАТО робить недостатньо.

Ми маємо розуміти, що росія є сусідом, який поводиться безвідповідально, який погрожує світу ядерною загрозою та ідеєю відтворення своєї колишньої імперії за рахунок незалежних суверенних держав... Ми повинні покласти цьому край. Ми повинні створити більше стратегічних труднощів для росії,

- заявив Більстрем.

Видання зазначає, що його коментарі частково перегукуються з нещодавніми заявами президента Франції Емманюеля Макрона, який закликав до "стратегічної невизначеності" щодо росії та натякнув на можливість введення західних військ в Україну, що викликало суперечки серед західних союзників.

Більстрем вважає, що ідея Парижа зайшла б занадто далеко для Швеції, яка приєдналася до НАТО лише в березні.

"Що стосується французької пропозиції тренувати український персонал на українській землі, то для Швеції це не обговорюється", - зазначив голова МЗС Швеції, натякнувши, що Стокгольм вважає розгортання дебатів навколо коментарів Макрона несвоєчасним.

Він також підкреслив, що "не всі країни розуміють, наскільки терміново потрібно діяти" у припиненні російської агресії проти України.

"Ці країни повинні зрозуміти, що конфлікт є, і що ми повинні мати з ним справу. НАТО робить недостатньо для України", - сказав Більстрем і додав, що Збройні Сили України потребують "більше майже всього".

За його словами, надання Україні більшої кількості військової техніки "не є питанням промислового потенціалу", а "зводиться до політичного лідерства і політичної волі".

Нагадаємо

Швеція має намір підтримати чеську ініціативу щодо постачання артилерійських снарядів в Україну, виділивши 30 мільйонів євро.