Найбагатші мають виявити щедрість та щорічно забезпечити $250 млрд за збитки, пов'язані з кліматом
Київ • УНН
На COP29 у Баку запропонували збільшити щорічні кліматичні виплати від розвинених країн до $250 млрд до 2035 року. Країни, що розвиваються, вимагають значно більше - $1,3 трлн щорічно.
Запропонована на СОР29 сума більш ніж удвічі перевищує поточні зобов'язання багатих країн у розмірі 100 мільярдів доларів, але не відповідає потребам країн, що розвиваються.
Пише УНН із посиланням на AFP.
Нещодавня COP29 у Баку може стати важливою віхою у глобальній боротьбі зі зміною клімату. Нова пропозиція, яка випливає з проекту протоколу, встановлює, що найбагатші та найрозвиненіші країни повинні збільшити свій фінансовий внесок, досягнувши вражаючої суми в 250 мільярдів доларів на рік до 2035 року.
Пропозицію, опубліковану в п'ятницю, було представлено азербайджанським головою конференції. На даний момент промислово розвинені країни зобов'язалися платити 100 мільярдів доларів щорічно.
Хоча нова сума більш ніж удвічі перевищує поточні зобов'язання на період 2020-2025 років, але не відповідає вимогам, висунутим країнами, що розвиваються, під час переговорів.
Пропозиція була представлена після консультацій, які тривали "до самого ранку" в п'ятницю, за словами азербайджанського головування, яке напередодні оприлюднило інший проект угоди, що був широко відкинутий делегаціями та неурядовими організаціями.
Країни, що розвиваються, вимагають щорічних виплат у розмірі 1,3 трильйона доларів за період з 2025 до 2035 року, але щонайменше до 2030 року виплат від промислово розвинених країн у розмірі 500 мільярдів євро.
"Так звана сума в 250 мільярдів доларів залишається нижчою за цифру в 300 мільярдів, яка раніше звучала на КС", - сказав Марк Вайсгербер з аналітичного центру E3G.
Усе, що ми просимо, - це всього лише 1% світового ВВП. Хіба це занадто багато, щоб просити про порятунок життів?