Нафта дешевшає на тлі погрози Трампа санкціями проти рф
Київ • УНН
Ринок реагує на неоднозначні заяви Трампа щодо можливих санкцій проти російської нафти. Ціна Brent впала до $72 за барель після його слів.

Нафта падає в ціні, на тлі того, як ринок зважує неоднозначні заяви президента США Дональда Трампа щодо загрози нових санкцій на російську нафту, якщо російський диктатор володимир путін відмовиться від припинення вогню з Україною, повідомляє Bloomberg, пише УНН.
Деталі
Трамп сказав репортерам на Air Force One, що він не думає, що путін "відмовиться від свого слова", що, мабуть, трохи пом'якшило його критику раніше в неділю, коли NBC News повідомило, що він "дуже злий" на російського президента і розгляне "вторинне мито".
Червневий контракт на нафту марки Brent впав до $72 за барель після незначного зростання на відкритті, тоді як West Texas Intermediate був близько $69. Погроза Трампа передує так званим взаємним митам США цього тижня для інших країн, які можуть призвести до більш жорстких заходів у відповідь і додаткової волатильності ринку.
росія є одним із трьох найбільших виробників нафти у світі, а це означає, що будь-яка узгоджена спроба покарати путіна може мати далекосяжні наслідки для ширшого ринку сирої нафти. Індія та Китай, які стали ключовими покупцями після повномасштабного вторгнення москви в Україну зіткнуться з особливим тиском, пише видання.
Чи будуть мита "просто жорсткими розмовами або фактично реалізовані, ще доведеться побачити", сказав Гао Цзянь, аналітик Qisheng Futures Co. "Але торгівля нафтою в росії має великі масштаби, вона має оцінити і зважити всі за і проти", - зазначив він.
Експорт сирої нафти виробником ОПЕК+ досяг п'ятимісячного максимуму у березні, а санкції США щодо нафтового танкерного флоту країни демонструють ознаки похитування, зазначає видання.
Доповнення
Ф'ючерси на нафту марки Brent перебувають на шляху до невеликого зростання у місячному вимірі після того, як інші мита і санкції США викликали побоювання з приводу можливих перебоїв у постачанні сирої нафти, хоча, як пише видання, основні трейдери зберігають ведмежий настрій на частину року, що залишилася, через зростання поставок. ОПЕК+ повинна почати відроджувати виробництво в наступному місяці.