НАБУ й досі не заарештувало компанії оголошеного в Інтерпол втікача Руслана Тарпана
Київ • УНН
КИЇВ. 12 листопада. УНН. Національне антикорупційне бюро України й досі не заарештувало низку компаній, які займалися будуванням проекту “Глибоководний випуск” (“Ремерцентр” та субпідрядні компанії, — ред.). Підтверджує цей факт інформація на аналітичному ресурсі Youcontrol.
Зі свого боку редакція УНН надіслала запит до детективів НАБУ аби дізнатися, чи дійсно активи досі не заарештовані і з якої причини, однак відповіді саме на це запитання в НАБУ уникли.
Додамо
В Ухвалі Вищого антикорупційного суду йдеться про те, що проект “Глибоководного випуску”, на якому держава зазнала збитків у 320 млн грн, став речовим доказом у справі підозрюваного бізнесмена-втікача Руслана Тарпана. Водночас сам “Глибоководний випуск” — не заарештований, хоча за інформацією експертів труби “Глибоководного випуску” належать виключно компанії “Incor Group”, власником якої і є Тарпан.
Нагадаємо
10 років тому “Incor Group”, оголосила про початок робіт зі створення трубопроводу довжиною 4,5 кілометри від станції біологічної очистки “Північна” в Одеську затоку. Генеральним підрядником виступило ПП “Ремерцентр”. І хоча ЗМІ ще тоді повідомляли про те, що роботи стартували з порушенням законодавства України — 600 млн гривень все одно були виділені Кабміном України навіть без проведення тендеру. Пізніше Одеська обласна прокуратура встановила, що на будівництві шляхом знищення цін та обсягів робіт компанії Тарпана привласнили близько 320 млн грн. Після чого Тарпан — зник і став головним підозрюваним у цій справі. Наразі він перебуває у всеукраїнському розшуку та вже оголошений у міжнародний.
Сам випуск й досі не працює, хоча екологи наголошують — його треба модернізувати та запустити у роботу, бо без “Глибоководного випуску” одеському регіону може загрожувати техногенна катастрофа.