НАБУ помилково вилучило унікальне медобладнання інституту ядерної медицини
Київ • УНН
КИЇВ. 7 лютого. УНН. Національне антикорупційне бюро України помилково вилучило в Інституту ядерної медицини діагностичне обладнання. Про це йдеться в листі директора Інституту Ірини Дикан до НАБУ, який є у розпорядженні кореспондентів УНН.
Згідно з листом, Інститут ядерної медицини просить НАБУ повернути обладнання, яке детективи переплутали під час обшуку і помилково вилучили. Таким чином замість обладнання, одного медичного закладу, яке фігурує у кримінальному провадженні, детективи вилучили обладнання Інституту.
“05 жовтня 2017 р. Національним антикорупційним бюро України було проведено обшук за адресою вул. Цукрового заводу, 32, м.Бар Вінницької області та помилково вилучено майно (трьохмодальна система AnyScan SCP (38 коробок), що належить ДУ “Інститут ядерної медицини та променевої діагностики НАМН України. Зазначене майно не є речовим доказом у кримінальному провадженні № 12014100000000365, оскільки не належить особам, відносно яких воно порушено, та було вилучено помилково”, — йдеться в листі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа розкрадання торговельного флоту: у НАБУ показали слідчі дії
Водночас, заступник директора Інституту ядерної медицини Кирило Гордієнко в коментарі УНН зазначив, що вилучення відбулося без присутності працівників інституту, і про зниклу техніку їм ніхто не повідомляв, а про сам факт вилучення НАБУ приладу медики дізналися випадково.
“Десь 12 жовтня до нас приходили слідчі НАБУ, які цікавилися, де наш апарат. Ми слідчому надали фотографії місця зберігання апарату, як він виглядає і що там стоїть, а також надали їм фото інвентарних номерів цього приладу. І ось, на минулому тижні ми їздили на місце зберігання і впевнилися наочно, що апарату нашого немає”, — розповів Кирил Гордієнко.
Він також додав, що прилад є унікальним для України і мав запрацювати в стінах Інституту трансплантології імені Олександра Шалімова, оскільки саме в цьому інституті знайшли кошти на його встановлення.
“Це дуже унікальне обладнання, яке поєднує в собі три модальності: 1. Однофотонна емісійна комп’ютерна томографія. 2. Позитронно-емісійна томографія 3. Комп’ютерна томографія.
Такого класу апаратів в Україні немає і досвіду їх використання в нашій країні нема. Це перші дві унікальні установки, які мали запрацювати. Їх закупила держава. Один прилад коштує приблизно 35 мільйонів гривень”, — повідомив К.Гордієнко.
Натомість, детектив НАБУ Володимир Васильчук, який брав участь в обшуках і вилученні речових доказів зі складу, впевнений, що вилучили саме обладнання, яке фігурує у кримінальному провадженні, і не належить Інститу Ядерної медицини. Про це він повідомив у коментарі УНН.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У НАБУ вирішили, що справу "чорної бухгалтерії" ПР має завершити ГПУ
“Були вилучені лише ті елементи, якими цей інститут не володів, якими натомість володів “УкрМедпроектБуд” (Державне підприємство — ред.), іншого нічого не вилучали, вони були індивідуалізовані, тому претензії Інституту в даному випадку — необгрунтовані. З цього приводу до першого детектива було клопотання, він його розглянув і, відповідно, надав відповідь. В Україну поставлялися два такі прилади, один в Охматдит, інший — в інститут ядерної медицини. Вони були підтверджені власниками, де який є, після цього нами був вилучений власне апарат, який належить “УкрМедПроектБуду”, — сказав В.Васильчук.
Додамо, згідно з даними системи інформаційно-аналітичної платформи бізнесової аналітики Youcontrol, “УкрМедПроектБуд” — державне підприємство, засновником якого є Міністерство охорони здоров’я, і спеціалізується на будівництві житлових і нежитлових приміщень.
На фото, яке є у розпорядженні редакції коробки з обладнанням з інвентарними номерами Інституту ядерної медицини, які були вилучені детективами НАБУ.