"Митний безвіз": український бізнес з процедурою спрощення подвоїв спільний транзит в І кварталі цього року
Київ • УНН
У першому кварталі 2024 року кількість українських компаній, які отримали дозволи на спрощення транзиту за процедурою спільного транзиту, подвоїлася порівняно з першим кварталом 2023 року, що свідчить про зростання ділової активності, незважаючи на військові дії, що тривають.
Український бізнес активізувався у застосуванні транзитних спрощень. За перший квартал 2024 року вдвічі зросла кількість підприємств, які отримали авторизації. Підсумки найрезультативнішого періоду "митного безвізу" підвели у Держмитслужбі, передає УНН.
Попри воєнні дії та складну ситуацію на західному кордоні України, перший квартал 2024 року за всіма показниками став найрезультативнішим у порівнянні з попередніми кварталами від початку застосування в Україні процедури спільного транзиту (NCTS), тобто з 1 жовтня 2022 року.
Деталі
У відомстві відзначили, що третина від загальної кількості транзитних декларацій за процедурою спільного транзиту оформили у січні-березні 2024 року - 23,5 тисячі із понад 65 тисяч.
Так, у країнах-учасницях Конвенції про процедуру спільного транзиту було успішно завершено понад 19 тис. переміщень, розпочатих митними органами України. Водночас в Україні було успішно завершено майже 4,5 тис. переміщень, розпочатих в інших країнах-учасницях Конвенції.
В порівнянні з аналогічним періодом минулого року, тобто І кварталом 2023 року, показники успішно завершених переміщень, розпочатих в Україні, зросли у 13 разів, а переміщень, розпочатих в інших країнах-учасницях Конвенції, - у 9 разів.
Упродовж січня-березня 2024 року майже подвоїлося число підприємств, які отримали та використовують авторизації на застосування транзитних спрощень відповідно до Конвенції – їх кількість зросла з 57 до 101. Їм надано 121 авторизацію (із 303 упродовж періоду застосування Україною Конвенції), з них:
📌 "використання загальної гарантії", у т.ч. на збільшення референтної суми – 39 (із загальних 104)
📌 "статус авторизованого вантажовідправника" - 27 (із 74)
📌 "статус авторизованого вантажоодержувача" - 27 (із 69)
📌 "використання пломб спеціального типу" - 22 (із 44).
Щодо гарантування при процедурі спільного транзиту, за І квартал 2024 року подвоїлося число індивідуальних гарантій, зареєстрованих в електронній транзитній системі відповідно до умов Конвенції. Тільки за цей квартал було зареєстровано майже 3 тис. індивідуальних гарантій на суму понад 95 млн євро. А від моменту приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту на кінець кварталу в системі NCTS було майже 5,5 тис. діючих (у т. ч. використаних) індивідуальних гарантій на загальну суму 274 млн євро.
Зауважимо, за цей період зареєстровано 21 загальну гарантію на суму 38 млн євро. З початку застосування системи NCTS зареєстровано всього 74 загальні гарантії (діючих на сьогодні - 50 на загальну суму 167 млн євро).
Актуальна статистика реєстрацій в NCTS – за посиланням.