МСЕКи з 1 січня замінять командами лікарів-практиків: уряд схвалив законопроєкт

МСЕКи з 1 січня замінять командами лікарів-практиків: уряд схвалив законопроєкт

Київ  •  УНН

 • 15464 перегляди

Read in English

Кабмін пропонує ліквідувати систему медико-соціальної експертизи та створити цифровізовану систему оцінювання. З 1 січня 2025 року замість МСЕКів працюватимуть експертні команди в потужних медзакладах.

Кабінет міністрів пропонує Верховній Раді ухвалити закон, який ліквідує застарілу  систему медико-соціальної експертизи та створить цифровізовану систему оцінювання повсякденного функціонування людини на базі найпотужніших лікарень спроможної мережі медзакладів. Про це УНН повідомляє з посиланням на МОЗ.

"Уряд схвалив законопроєкт "Про внесення змін до деяких законів України щодо впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи", який дозволить виконати рішення РНБО. Документ розробили у Міністерстві охорони здоров’я спільно з пацієнтськими організаціями та експертами", - йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що замість поняття "медико-соціальна експертиза" законопроєкт вводить термін "оцінювання повсякденного функціонування особи."

Функції центральної МСЕК передали до НДІ медико-соціальних проблем інвалідності: що передбачається28 жовт. 2024, 09:12 • 14307 переглядiв

Згідно із законопроєктом, з 1 січня 2025 року замість МСЕКів запрацюють експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування людини, які складатимуться з практикуючих лікарів. Ці команди працюватимуть у багатопрофільних потужних  медичних закладах, де вже працюють мультидисциплінарні реабілітаційні команди. Ці лікарні оснащені усім необхідним для оцінювання та додаткового обстеження і мають у штаті достатню кількість профільних фахівців, з яких можна буде формувати команди, виходячи з потреб кожного окремого пацієнта. За потреби команда може провести оцінювання не лише очно в закладі, а й заочно, дистанційно чи з виїздом до пацієнта.

"Нова система буде цифровізованою. Лікуючий лікар зможе скерувати в електронному вигляді справу для оцінювання, а результати оцінювання автоматично потраплятимуть в Єдину інформаційну систему соціальної сфери для подальших кроків з реабілітації, оцінювання працездатності та, в разі потреби, призначення державних виплат. Людині не доведеться ходити з кабінету до кабінету і сидіти в чергах, носячи стоси паперових довідок", - інформує МОЗ.

Законопроєкт передбачає ще цілу низку потрібних змін, зокрема:

·       Не буде необхідності в лікарсько-консультативних комісіях (ЛКК). Направляти на оцінювання зможуть лікуючі лікарі, а військовослужбовців — лікарі ВЛК на підставі чітких критеріїв за допомогою електронної системи.

·       До процесу оцінювання людина зможе залучити свого повноважного представника, наприклад, лікаря, який зможе пояснити справу пацієнта.

·       Визначено, які лікарі мають право проводити оцінювання, а які — ні.

·       Передбачено механізми оскарження рішень команд.

·       Фінансуватиметься нова система оцінювання через НСЗУ.

Чинні керівники МСЕК не зможуть працювати в нових лікарських комісіях 29 жовт. 2024, 18:11 • 21474 перегляди