Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками: ситуація в Україні

Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками: ситуація в Україні

Київ  •  УНН

 • 44097 перегляди

Read in English

У всьому світі 25 листопада відзначається Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками, вшановуючи пам'ять сестер Мірабаль та сприяючи припиненню гендерного насильства. Адже статистика свідчить про високий рівень насильства в усьому світі.

Сьогодні, 25 листопада, у багатьох країнах світу відбуваються заходи з нагоди Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками. Подія була започаткована у 1999 році рішення Генеральної асамблеї ООН, пише УНН.

Історія події, статистика

Саме 25 листопада 1960 року у Домініканській республіці були жорстко вбиті сестри Мірабаль – Патрія, Мінерва та Марія-Тереза. Сестри були учасницями підпілля, яке боролося з диктатором Рафаелем Трухільйо. І саме за його наказом були знищені.

У 1993 році ООН затвердила спеціальну Декларацію із закликами повного викорінення будь-якого насильства щодо жінок.

Символом сьогоднішньої події є стрічка, яку вдягають чоловіки на знак того, що вони самі не будуть вчиняти насильство над жінками, і не замовчуватимуть подібні факти.

За різними статистичними даними, близько 70% жінок у світі зазнають насильства в тій чи іншій формі, 35% жінок хоча б раз були побиті або зґвалтовані.

Із 10 випадків торгівлі людьми – 7 припадає на жінок, з них 80%  - стають жертвами сексуальної експлуатації.

Ситуація в Україні

Різноманітні громадські організації наводять дані, що кожного року в Україні більше одного мільйона жінок страждають від побоїв та зґвалтувань в результаті домашнього насильства.

Близько 600 жінок в Україні щороку гинуть від рук домашніх тиранів.

Попри те, що з 2019 року домашнє насильство є окремим кримінальним злочином, багато його фактів замовчуються.

При цьому, близько 20% жінок, кажуть, що заслуговують таких дій відносно себе.

В Україні за 9 місяців цього року в Україні зареєстрували 5 тисяч кримінальних правопорушень щодо домашнього насильства.