Милованов відповів профспілкам на критику нового проекту Трудового кодексу
Київ • УНН
КИЇВ. 9 січня. УНН. Очільник міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов пояснив, чому заяви міжнародних профспілок про новий законопроект про працю не відповідають дійсності. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook, передає УНН.
"В останні дні є кілька заяв українських та міжнародних профспілок про новий законопроект про працю. Мовляв він обмежує права робітників. Але ці заяви не мають конкретики і не відповідають дійсності. Наведу один приклад. Право робітника розірвати трудовий договір. Сьогодні трудовий кодекс дозволяє працівнику розірвати трудовий договір через письмове попередження за 2 тижні. Так само можна і за новому законом. Але тепер можна попереджати не тільки письмово, але і електронними засобами зв’язку", - написав Тимофій Милованов.
Він зазначив, що, згідно з новим законопроектом, засоби зв’язку потрібно буде вказати у трудовому договорі – це може бути електронна пошта, або WhatsApp.
Окрім того, він зазначає, що у новому Трудовому кодексі у трудовому договорі будуть вказані поважні причини, з яких працівник може звільнитись раніше, ніж за два тижні. Раніше серед причин могли бути переїзд, вступ до вишу, вихід на пенсію або ж медичний висновок про неможливість проживання у даній місцевості, тощо.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Милованов вважає здобутком розроблений новий Трудовий кодекс.
"Також, сьогодні робітник може будь-коли розірвати трудовий договір якщо його умови не виконуються. Так само можна і в новому законопроекті. Але тепер робітник має письмово надати причини, а роботодавець заплатити компенсацію в 50 денних зарплат. Звичайно, якщо сторони не дійдуть згоди щодо порушення, то спір вирішить суд. Важливо тут, що тепер робітник захищений компенсацією", - написав Тимофій Милованов.
Він також додав, що у новому законопроекті керівництво підприємства також має звільнитись у двотижневий термін, що дозволить обговорити всі деталі і не знищити саме підприємство.
"Таким чином при детальному аналізі ми бачимо, що права робітників насправді посилюються. Перш за все, за рахунок більшої гнучкості та компенсації", - резюмував Тимофій Милованов.
Міністр зазначив, що в ЗМІ пишуть, що право керівника розірвати трудовий договір за власною ініціативою – це погано. Однак, законопроект передбачає подвійну компенсацію за раптове звільнення, щоб працівника можна було звільнити в той же день.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерти назвали переваги та недоліки нового виборчого кодексу.
"Що важливо людині яку звільняють? Щоб вона ще кілька місяців ходила на роботу? Чи щоб її швидше відпустили на свободу та заплатили компенсацію за втрачену можливість працювати. Я вірю, що компенсація», - додав Тимофій Милованов.
Також міністр вказав на те, що профспілки виступають проти законопроекту з політичних причин, а також через можливу втрату влади. Багато профспілок підтримали попередні законопроекти про працю, і тому не можуть швидко змінити свої політичні вподобання.
"Звичайно, це великі ризики для профспілок і вони будуть боротись за збереження та посилення своєї влади. Це їхнє повне право. Але ця боротьба немає жодного стосунку до законопроекту про працю та права робітників. Саме тому в заявах профспілок немає конкретики про новий законопроект, а тільки загальні фрази про проблеми і звуження прав. Коли ми почнемо аналізувати по суті, то виявиться, що законопроект гарний. Він просто осучаснює трудові відносини та створює більше можливостей для співпраці робітників та роботодавців", - написав Тимофій Милованов.
Нагадаємо, міжнародні профспілки розкритикували український проект Трудового кодексу.