Міграційна політика щодо білорусів не змінилася, росіяни документи не отримують - ДМС

Міграційна політика щодо білорусів не змінилася, росіяни документи не отримують - ДМС

Київ  •  УНН

 • 188540 перегляди

КИЇВ. 12 травня. УНН. Державна міграційна служба наразі не розглядає документи на громадянство від росіян, міграційна політика щодо громадян білорусі не змінилася. Про це під час брифінгу в четвер заявила голова Державної міграційної служби України Наталія Науменко, пише УНН.

Цитата

«Відносно громадян росії та білорусі була здійснена пауза. Наразі міграційна політика щодо громадян білорусі не змінилася. Будемо поновлювати прийняття документів. Що стосується громадян росії, то ті, хто вже має посвідки на тимчасове або постійне проживання, вони й надалі можуть користуватися ними та перебувати у нашій державі. Однак, що стосується видачі нових, то ДМС, разом з правоохоронними органами, моніторять ситуацію і перевіряють, чи не становлять вони небезпеку для нашої держави. Щоб виокремити тих, хто може здійснювати проти нашої країни якісь злочинні дії. Однак, ми розуміємо, що це питання має бути відпрацьованим. Наразі у стані роботи перебуває документ, який пояснить, яким чином ми працюємо з громадянами росії далі», - сказала вона.

Деталі

Наталія Науменко додала, що іноземці, які воюють за Україну, користуються спрощеним порядком набуття громадянства.

«Передусім, мова йде про тих, хто уклав контракт з ЗСУ, військовий квиток – це вже посвідка на тимчасове проживання. Є досить багато опцій, щоб легалізувати іноземців-добровольців на території України. Такій людині треба звернутися до органу ДМС. Разом з тим, ми постійно в контакті з Міноборони і якщо вони передають інформацію по конкретній людині, ми максимально сприяємо її оформленню», - пояснила вона.

Нагадаємо

27 лютого 2022 року Президент України Володимир Зеленський оголосив про створення Інтернаціонального легіону. До нього можуть доєднатися усі іноземні громадяни, які прагнуть воювати за Україну.

Як повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, до країни прибули досвідчені ветерани та добровольці з 52 країн світу.