Маск розкритикував закон Австралії про заборону соцмереж для дітей молодших 16 років

Маск розкритикував закон Австралії про заборону соцмереж для дітей молодших 16 років

Київ  •  УНН

 • 15813 перегляди

Read in English

Ілон Маск розкритикував законопроєкт Австралії про заборону соцмереж для дітей до 16 років. Власник соцмережі X вважає це прихованим способом контролю інтернету та погрожує штрафами до $32 млн за порушення.

Американський мільярдер і власник соціальної платформи X Ілон Маск висловив різку критику на адресу запропонованого Австралією закону, який передбачає заборону використання соціальних мереж для дітей до 16 років. Про це повідомляє Reuters, пише УНН.

Деталі

Законопроєкт також передбачає штрафи до 49,5 млн австралійських доларів (32 млн доларів США) для компаній, що систематично порушуватимуть цю заборону.

Здається, це прихований спосіб контролювати доступ до Інтернету для всіх австралійців,

написав Маск у відповідь на допис прем’єр-міністра Ентоні Албанізі у соціальній мережі X.

Законопроєкт передбачає впровадження системи перевірки віку для обмеження доступу до соціальних мереж, що може стати одним із найсуворіших у світі. Він не передбачає жодних винятків, навіть за згодою батьків, і стосується також чинних акаунтів.

Доповнення

У Франції торік було запропоновано заборонити соцмережі для осіб молодше 15 років, але з можливістю батьківського дозволу. У США діє правило, яке вимагає згоди батьків для збору даних дітей до 13 років, але повної заборони немає.

Маск, який позиціонує себе як захисник свободи слова, не вперше конфліктує з австралійським урядом. Раніше він назвав урядування Лейбористської партії "фашистським" через їхній закон про дезінформацію.

У квітні X подала до суду на австралійського регулятора кіберпростору через вимогу видалити пости про напад на єпископа в Сіднеї. Це викликало обурення Албанізі, який назвав Маска "зарозумілим мільярдером".

Нагадаємо

Австралійський уряд представив законопроект про заборону соцмереж для осіб до 16 років. Порушникам загрожують штрафи до 32 млн доларів США та впровадження біометричної верифікації.