Литва планує перейти на 100% "зелену" електроенергію до 2030 року

Литва планує перейти на 100% "зелену" електроенергію до 2030 року

Київ  •  УНН

 • 13755 перегляди

Read in English

Міністр довкілля Литви заявив про повний перехід національної електромережі на відновлювані джерела до 2030 року. Країна вже збільшила потужність сонячної та вітрової енергетики вчетверо з 2020 року.

Національна електромережа Литви стане повністю екологічно чистою до 2030 року, а частка електроенергії з відновлювальних джерел досягне 100 відсотків. Про це заявив міністр довкілля Литви Симонас Гентвілас, виступаючи на саміті COP29 у Баку, повідомляє УНН із посиланням на Trend.

Деталі

Під час виступу міністр довкілля Литви наголосив на важливості відмови від викопних видів палива і поставив амбітну мету потроїти глобальні потужності в галузі відновлюваних джерел енергії та подвоїти зусилля з енергозбереження до 2030 року, що було заявлено минулого року на саміті в Дубаї.

Однак, за його словами, первинна оцінка програми засвідчила, що зусилля світової спільноти поки що недостатні. "На жаль, перша оцінка програми показує, що наших колективних зусиль було недостатньо. Ми можемо і повинні працювати краще", - заявив міністр.

Зазначається, що Литва вже досягла значних успіхів у переході до "зеленої" економіки. Країна зобов'язалася скоротити викиди парникових газів щонайменше на 70 відсотків до 2030 року порівняно з 1990 роком, а довгостроковою метою є досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року.

Гентвілас також вказав, що з 2020 року потужність сонячної та вітрової енергетики в Литві збільшилася вчетверо. Ці показники, як очікується, більш ніж подвояться до 2026 року. Крім того, країна має намір досягти 100 відсотків використання відновлюваних джерел енергії в секторі опалення до 2050 року, додав міністр. 

Рівень забруднення повітря в Делі перевищив норму ВООЗ у 30 разів29 жовт. 2024, 07:44 • 13004 перегляди

Гентвілас звернувся до світової спільноти із закликом до досягнення амбітних і збалансованих результатів на COP29. "Сьогодні Литва закликає до досягнення амбітних і збалансованих результатів тут, у Баку", - сказав він, наголосивши на важливості реалізації глобального механізму підбиття підсумків і підвищення амбіцій з пом'якшення наслідків зміни клімату з метою стримування підвищення температури на 1,5°C.

Міністр торкнувся також ключової теми кліматичного фінансування, закликавши до встановлення реалістичної та амбітної глобальної мети. "Ми повинні рухатися до довгострокової стійкості і досягти нової угоди щодо нової колективної кількісної мети в галузі кліматичного фінансування", - зазначив Гентвілас. 

Екологічні збитки України від повномасштабної війни сягнули 71 млрд доларів19 лист. 2024, 16:54 • 20729 переглядiв