Люди, які пʼють багато кави, мають менше ризиків захворіти на рак - дослідники
Київ • УНН
Дослідження показало, що люди, які п'ють понад 4 чашки кави щодня, мають на 17% менший ризик раку голови та шиї. Вживання чаю також впливає на ризик, але результати менш однозначні.
Дослідники виявили, що люди, які п’ють понад чотири чашки кави на день, мають на 17% менше шансів захворіти на рак голови та шиї, пише УНН з посиланням на The Guardian.
Деталі
За даними Cancer Research UK, у Великій Британії щороку реєструється близько 12 800 нових випадків раку голови та шиї та близько 4 100 пов’язаних з цим смертей.
Нове дослідження не доводить, що чай і кава самі по собі захищають від таких видів раку, проте розвінчує певні факти, через які роками були дискусії.
"Хоча проводилися попередні дослідження щодо споживання кави та чаю та зниження ризику раку, це дослідження підкреслило їх різний вплив на різні суб-локації раку голови та шиї, включаючи спостереження, що навіть кава без кофеїну мала певний позитивний вплив", — сказав доктор Юань-Чін Емі Лі з Інституту раку Хантсмана та Школи медицини Університету Юти, старший автор дослідження.
У журналі Cancer зазначено, як дослідники аналізували дані 14 досліджень, які охоплювали Європу, Північну та Латинську Америку.
Учасникам дослідження дали анкети, в яких потрібно було зазначити свої звички споживання чаю та кави. Дев'ять досліджень включали дані про вживання учасниками кави без кофеїну.
Дослідники проаналізували дані 9 548 людей із раком голови та шиї та 15 783 людей без раку.
Взявши до уваги такі фактори, як вік, стать, щоденна кількість викурених сигарет, споживання алкоголю та споживання фруктів і овочів, було виявлено, що люди, які п’ють більше ніж чотири чашки кави з кофеїном на день, мають на 17% менший шанс розвитку раку голови. І рак шиї в цілому спостерігається в тих, хто не вживає напій. Зокрема, вони виявили, що таке споживання було пов’язане зі зниженням шансів раку ротової порожнини та ротоглотки – частини горла, розташованої безпосередньо за ротом.
Вживання кави без кофеїну асоціювалося лише зі зниженим ризиком раку ротової порожнини.
З чаєм ситуація була менш ясною. Результати свідчать про те, що вживання однієї чашки на день або менш пов’язане з загальним зниженням ризику розвитку раку голови та шиї на 9% порівняно з утриманням від алкоголю, і, зокрема, зі зниженням ризику раку нижньої частини горла.
Але вживання більше ніж однієї чашки на день є на 38% вищим шансом раку гортані. Команда припускає, що вживання чаю потенційно збільшує ймовірність гастроезофагеальної рефлюксної хвороби, яка пов’язана з вищим ризиком раку гортані.
Команда зазначає, що дослідження має обмеження, зокрема те, що самозвіти про вживання чаю та кави можуть бути зовсім чіткими, до того ж тип чаю чи кави не враховувався.
Том Сандерс, почесний професор харчування та дієтології Королівського коледжу Лондона, який не брав участі в роботі, також зазначив недоліки. Зокрема, він зазначив, що люди, які пʼють багато кави та чаю, можуть не мати залежності від тютюну або алкоголю. Тож це може пояснювати, чому вони в меншій зоні ризику на захворювання раку.
Нагадаємо
Захворюваність на рак передміхурової залози подвоїться до 2,9 мільйона випадків на рік у найближчі 15 років в усьому світі. Щорічний рівень смертності збільшиться на 85%, особливо це торкнеться менш заможних країн.