Латвія заявила про можливий конфлікт США і ЄС через "Північний потік-2"
Київ • УНН
КИЇВ. 28 серпня. УНН. Глава Міністерства закордонних справ Латвії Едгар Рінкевичс заявив, що “Північний потік-2” може стати однією з точок зіткнення в трансатлантичних відносинах. Про це повідомляє УНН із посиланням на сайт МЗС країни.
Міністр висловив стурбованість тим, що проект газопроводу “Північні потік-2” погрожує збільшити залежність від одного постачальника і маршруту доставки. При цьому він додав, що таке положення суперечить принципам Енергетичного союзу.
Едгар Рінкевичс підкреслив, що єдиним способом вирішити цю проблему є підтримка Євросоюзом різноманітності джерел енергопостачання, а також розвиток внутрішнього енергетичного ринку ЄС.
Міністр додав, що Латвія докладає значних зусиль, щоб знизити залежність від одного постачальника.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Північний потік -2" підриває український суверенітет – держдеп США
“Північний потік 2” — проект магістрального газопроводу з Росії в Німеччину через Балтійське море довжиною понад 1200 км. Північний потік-2 є розширенням “Північного потоку”. Проект “Північний потік” передбачає будівництво і роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Його траса пролягає паралельно діючому магістральному газопроводу Північний потік. Дозвіл на його будівництво видала влада Росії, Швеції, Фінляндії та Німеччини. Очікується, що “Північний потік-2” буде введений в експлуатацію до кінця 2019 року.
Forbes зазначає, що одна з основних цілей проекту — це припинення транзиту газу через Україну. Цей газопровід також унеможливлює схему “віртуального реверсу”, по якій Україна отримувала реально газ від Газпрому, оформлений як по операціях імпорту з Європи без фактичної прокачування таких обсягів. Оскільки частина таких поставок йшла з невибраних квот “take or pay” у європейських споживачів, то припинення “віртуального реверсу” означає істотне подорожчання газу для України і, головне, неможливість споживання газу без дозволу Газпрому.