Латвія стала Меккою для любителів алкоголю
Київ • УНН
КИЇВ. 31 травня. УНН. Естонські жителі масово закуповують алкоголь у Латвії. Причина такої "алкогольної міграції" - у ціновій різниці. Про це у своїй статті зазначає експерт алкогольного ринку Ігор Товкач, передає УНН.
"Така картина спостерігається і в Лейшмале. Але там вже литовці закуповують спиртне. І не тільки. У Баусці і Елеї відкрилися стратегічні магазини з продажу алкогольних напоїв мережі Vynoteka. Алкогольний супермаркет з'явився і в колишньому пункті перетину кордону - Гренцтале.
В одній лише латвійській Валці для приїжджих побудували шість великих алкошопів, що для міста з десятьма тисячами жителів неймовірно багато. На кордоні, де побудували магазини Super Alko, зараз справжній бум", - відзначає він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бренд Medoff випустив нову лінійку унікальної горілки Medoff Cities
Слідом за естонцями купувати дешевий алкоголь у Латвії стали фіни і шведи, підкреслює Товкач.
"Як місцеві жартують - ось так наші сусіди "заправляються". Особливо великий приплив іноземних любителів випити спостерігається, коли в латвійських магазинах влаштовуються акції", - йдеться в матеріалі.
На сьогодні литовський бізнес пристосувався до такого явища, як алкотуризм. З'їздити за більш дешевим алкоголем до Латвії можна, скориставшись безплатним автобусом.
"Такі автобусні поїздки користуються популярністю серед жителів обох сторін. Литовці у Латвії купують алкоголь, а латиші в Литві - реалізують "свої" алкогольні напої і купують місцеве масло", - додав Товкач.
Нагадаємо, як повідомляв УНН, Україні вдалося значно наростити обсяги експорту свого алкоголю до країн ЄС. За два роки цей показник зріс майже удвічі.
В цілому алкогольна галузь України має хороший експортний потенціал.
Але для його реалізації вкрай не вистачає стабільної податкової політики, а також інших адміністративних кроків назустріч вітчизняним виробникам з боку держави.
За словами голови ради директорів Beverage Trading Company Ольги Івушкіної, при зваженій державній позиції легальний алкоголь може приносити державі мільярди гривень до бюджету щорічно.
"При зваженій державної позиції легальний алкоголь може приносити державі додатково мільярди гривень до бюджету щорічно. Ця галузь здатна забезпечити роботою тисячі українців.
Більш того, здатна конкурувати і на міжнародних ринках. До того ж, український ринок є привабливим і з точки зору наявності якісних виробничих потужностей, які сьогодні в порівнянні з виробничими майданчиками Європи ні в чому не гірші", - зазначила вона.