Кулеба: українці з діаспори можуть отримувати подвійне громадянство

Кулеба: українці з діаспори можуть отримувати подвійне громадянство

Київ  •  УНН

 • 16351 перегляди

КИЇВ. 26 жовтня. УНН. Надання українцям права подвійного громадянства дозволить Україні більш ефективно використовувати потенціал співвітчизників з діаспори, які прагнуть допомогти батьківщині своїх предків. Про це заявив віце-прем'єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба (підкреслюючи, що висловлює особисту думку, а не всього уряду), аргументуючи необхідність надання українцям права подвійного громадянства наступними причинами, передає УНН з посиланням на ZN.UA.

"Якщо в майбутньому в українському уряді з'являться нові представники діаспори з громадянством Канади або США, але готові працювати на нашу країну, українська держава повинна мати вже готову модель співпраці з ними, а не вигадувати всілякі схеми", - сказав віце-прем'єр.

Також, за його словами, лібералізація політики у сфері громадянства дасть можливість утримати в українському просторі мільйони українців, які виїхали за межі України й отримали громадянство іншої країни, але все ж охочих зберегти зв'язок зі своєю батьківщиною.

"Ми не повинні відкидати цих людей. Ми і так багатьох втратили", - відзначив віце-прем'єр.

Крім того, Кулеба висловив думку, що толерантне ставлення держави до другого громадянства дозволить вирішити питання наявності у десятків тисяч українців угорських і румунських паспортів, які багато хто одержував тільки заради того, щоб спокійно переміщатися в Євросоюзі. За великим рахунком, з його слів, це повинно зняти одну з гострих проблем у відносинах України з сусідніми країнами.

Водночас, чиновник категорично відкинув можливість визнання Україною російського громадянства як другого: "Право подвійного громадянства не має ні за яких обставин застосовуватися до країни-агресора".

Нагадаємо, постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба заявив, що країна потребує впровадження інституту подвійного громадянства, проте з обмеженням для Росії та певних її громадян.