Контрафакт на 15 мільйонів гривень, яким труїлися люди – у Києві викрили незаконну мережу із продажу тютюнових виробів

Контрафакт на 15 мільйонів гривень, яким труїлися люди – у Києві викрили незаконну мережу із продажу тютюнових виробів

Київ  •  УНН

 • 19186 перегляди

Read in English

БЕБ викрило злочинну групу, яка продавала контрафактні електронні сигарети та тютюн для кальяну в Києві. Вилучено понад 20 тисяч пакувань продукції вартістю більше 15 млн грн.

У столиці України викрили організовану злочинну групу, яка налагодила схему продажу контрафактних електронних сигарет та тютюну для кальяну.  Під час розслідування зафіксовані випадки отруєння згадуваною продукцією. Про це повідомляє Бюро економічної безпеки, пише УНН.

Зазначається, що що до незаконної діяльності організатори залучили понад 30 довірених осіб, які за грошову винагороду фасували, перевозили, приймали замовлення та продавали контрафактну тютюнову продукцію. Також вони надавали власні  карткові рахунки для розрахунків з покупцями.

Свою протиправну діяльність група ретельно приховувала: під час спілкування використовувались заздалегідь обумовлені фрази та певні алгоритми дій.

Для реалізації незаконно виготовлених підакцизних товарів використовувався ФОП, що має ліцензію на роздрібну торгівлю та орендує приміщення, яке належить адвокату.

Окрім цього, зафіксовані випадки отруєння згадуваною продукцією.

"Детективи БЕБ провели обшуки в шести магазинах роздрібної торгівлі, транспортних засобах, трьох складських та офісному приміщеннях, за адресами проживання організаторів. В результаті обшуків вилучено понад 20 тисяч пакувань контрафактної тютюнової продукції загальною вартістю понад 15 мільйонів гривень. Також вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони та транспортні засоби", - йдеться у повідомленні Бюро економічної безпеки.

У БЕБ додали, що досудове розслідування триває.

Додатково

Директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Рувін в ексклюзивному інтерв’ю УНН розповів, що у зменшенні кількості підробок тютюнової продукції має бути спільна зацікавленість держави та легальних виробників. При цьому має бути чітке розуміння того, що лише беззаперечні докази судових експертів дають можливість притягнути зловмисників до відповідальності. Отже, боротьба із тіньовим ринком тютюну є спільним та комплексним завданням.

"Саме експертиза є доказом у суді, тому це спільне завдання, як експертних установ, так і правоохоронних органів, усіх залучених державних відомств. Звісно, процеси дуже складні, далеко не всі виробники відкриті до співпраці, є й інші труднощі. В Україні є основні гравці – виробники тютюнової продукції – це великі компанії, які зацікавлені в тому, щоб і держава, і вони самі не зазнавали збитків від підробок. Адже, якщо буде менше підробок – виробник продасть більше своєї легальної продукції, отримає більший прибуток і, відповідно, більше податків надійде в державний бюджет. Вони готові надавати всі зразки, відкриті дані, всіляко співпрацювати. Однак є випадки, де все навпаки, й логічно припустити, що у тих випадках дуже багато ризиків, ідеться про дуже масштабні збитки для держави, які вимірюються величезними сумами", - зазначив Рувін.