Комітет рекомендує Раді підтримати законопроект щодо індексації аліментів

Комітет рекомендує Раді підтримати законопроект щодо індексації аліментів

Київ  •  УНН

 • 10708 перегляди

КИЇВ. 26 травня. УНН. Комітет Верховної Ради з питань правової політики рекомендує ухвалити в першому читанні законопроект №3112 "Про внесення змін до Закону України "Про виконавче провадження" (щодо обов'язку виконавця проводити індексацію розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі)". Про це повідомляє УНН з посиланням на інформаційне управління Апарату Верховної Ради.

"Комітет з питань правової політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо обов'язку виконавця проводити індексацію розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі", - йдеться у повідомленні.

Так, проектом передбачається усунення колізій у законодавстві та часткове зменшення навантаження на місцеві загальні суди та відповідні суди апеляційної та касаційної інстанцій.

Для цього проектом закону пропонується внести зміни до абзацу першого частини четвертої статті 71 Закону України "Про виконавче провадження", у яких на виконавця покладається обов’язок щороку індексувати розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі.

Одним із способів виконання обов’язку по утриманню є присудження аліментів у твердій грошовій сумі. Адже сімейним кодексом України (частина друга статті 184) передбачено, що розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.

Зазначається, що індексація грошових доходів спрямована на підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін.

Тож прийняття законопроекту сприятиме: покращенню матеріального стану осіб, розмір аліментів на утримання яких визначено судом у твердій грошовій сумі; зменшенню навантаження на Державний бюджет України у зв’язку із скороченням кількості отримувачів соціальних виплат та/або зменшення розміру таких виплат; зменшенню навантаження на місцеві загальні суди та відповідні суди апеляційної та касаційної інстанцій.

Нагадаємо, що у Мін’юсті розповіли, чи можна під час карантину не платити аліменти.