Хірурги в Нью-Йорку оголосили про першу в світі пересадку ока

Хірурги в Нью-Йорку оголосили про першу в світі пересадку ока

Київ  •  УНН

9 листопада 2023, 21:28 • 23385 перегляди

КИЇВ. 10 листопада. УНН. Нью-йоркські хірурги провели першу в історії пересадку всього ока людині. Це досягнення було названо проривом, попри на те, що зір до пацієнта не повернувся. Про це пише Reuters, переадє УНН.

Деталі

За даними хірургічної команди NYU Langone Health, через півроку після операції, проведеної під час часткової трансплантації обличчя, пересаджене око показало важливі ознаки здоров'я, включаючи добре функціонуючі кровоносні судини та перспективну сітківку.

Цитата

"Сам факт того, що ми пересадили око - це величезний крок вперед, про який думали протягом століть, але так і не здійснили", - прокоментував доктор Едуардо Родрігес, який очолював команду хірургів.

Видання уточнило, що досі лікарям вдавалося пересадити тільки рогівку - прозорий передній шар ока.

"Якби відбулася якась форма відновлення зору, це було б чудово, але... мета полягала в тому, щоб ми виконали технічну операцію і зберегли очне яблуко", - додав Родрігес.

Едуардо Родрігес запевняє, що Джеймс все ще має шанс відновити зір на пересадженому оці. Інші дослідницькі групи розробляють спосіб з'єднання нервових мереж мозку з незрячими очима шляхом введення електродів.

Доповнення

Внаслідок нещасного випадку на виробництві через удар електроструму ліва частина обличчя, ніс, рот та ліве око чоловіка були сильно пошкоджені.

Пацієнту провели складну операцію, яка тривала 21 годину, здійснивши часткову пересадку обличчя та трансплантацію ока. Через шість місяців лікарі помітити позитивну динаміку в органі зору – добре функціонували кровоносні судини та сітківка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У США хірурги успішно провели трансплантацію серця від свині до людини

Щоб прискорити відновлення зв'язку між зоровим нервом ока та мозком реципієнта, хірурги зібрали стовбурові клітини з кісткового мозку донора і ввели їх у нерв. Однак наразі зв’язок між ними не встановився. Проте ціллю медиків було не відновлення зору, а збереження життєздатності очного яблука.