Італія запроваджує мільйонні штрафи за сурогатне материнство за кордоном

Італія запроваджує мільйонні штрафи за сурогатне материнство за кордоном

Київ  •  УНН

 • 15045 перегляди

Read in English

Президент Італії підписав закон, який передбачає покарання до двох років позбавлення волі та штрафи до мільйона євро за сурогатне материнство за межами країни.

Президент Італії Серджо Маттарелла підписав закон, який криміналізує сурогатне материнство навіть в країнах, де воно легальне. Порушникам загрожує до 2 років ув'язнення та штраф до 1 млн євро. Про це пише Euractiv, передає УНН.

Деталі

Італійський закон, що оголошує сурогатне материнство "універсальним злочином" як в Італії, де воно вже заборонене законом, так і для італійців, які займаються цією практикою там, де вона легальна за кордоном, набере чинності в понеділок, коли він буде опублікований в Gazzetta Ufficiale.

Новий закон, підтриманий прем'єр-міністром Джорджією Мелоні, передбачає покарання від трьох місяців до двох років позбавлення волі та штрафи в розмірі від 600 000 до 1 мільйона євро.

Мелоні раніше засудила сурогатне материнство як "нелюдську практику, що підживлює транснаціональний ринок, замаскований під акт любові". Цю думку підтримали прихильники закону, включно з Мауріціо Гаспаррі, президентом сенаторів Forza Italia, який сказав: "Президент Республіки підписав, як і очікувалося, закон проти ганьби сурогатного материнства".

Скандал у Китаї: сурогатна матір залишилася без підтримки агентства1 лист. 2024, 01:53 • 19482 перегляди

Однак критики стверджують, що закон суперечить конституції і непрактичний. Це "ще один антиконституційний закон від цього уряду, приречений на те, щоб бути скасованим судами", - сказав Ріккардо Магі, лідер організації +Europa, додавши, що Італія "стане єдиною країною у світі, що криміналізує практику, яка в інших країнах є законною". 

Доповнення 

У Європі деякі країни, як-от Данія, Бельгія, Нідерланди, Греція та Велика Британія, дозволяють сурогатне материнство, часто на некомерційній або альтруїстичній основі. В інших країнах, включно з Францією, Іспанією, Німеччиною та Норвегією, ця практика повністю заборонена.

Асоціація Luca Coscioni оголосила про плани оскаржити італійський закон у суді, посилаючись на те, що він вплине щонайменше на 50 пар, готових розпочати процедуру сурогатного материнства.

У заяві, переданій Euractiv, асоціація назвала сурогатне материнство "науковою можливістю" і засудила законодавство як несправедливе і нераціональне.