Іспит за гроші: у Києві викрили схему хабарів при видачі посвідчень судноводіїв
Київ • УНН
КИЇВ. 24 листопада. УНН. У Києві затримали службову особу Державної служби морського та річкового транспорту України та посередника, які налагодили схему отримання неправомірної вигоди за здачу іспитів судноводіїв. Про це повідомляє УНН із посиланням на пресслужбу Київської міської прокуратури.
“За процесуального керівництва Київської місцевої прокуратури № 9 затримано службову особу Державної служби морського та річкового транспорту України та посередника, викритих у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди ( ч. 3 ст. 368 КК України)”, — йдеться у повідомленні.
Встановлено, що посадові особи Державної служби морського та річкового транспорту України, залучивши до протиправної діяльності представників приватних компаній, що здійснюють діяльність по навчанню судноводіїв маломірних суден, організували схему одержання неправомірної вигоди за здачу іспитів та видачу посвідчень судноводія.
Зазначається, що працівник школи під час здійснення набору в навчальні групи повідомляв слухачам, що здача іспитів та видача посвідчень судноводія маломірного судна відбуватиметься в Київській держаній академії водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного, але успішна здача іспитів можлива лише при наданні неправомірної вигоди. У разі відмови надавати неправомірну вигоду, іспит скласти буде неможливо.
“Під час передачі неправомірної вигоди в розмірі 10 тис. грн. затримано працівника школи, яка зобов’язувалась забезпечити за вказані кошти безперешкодну здачу іспитів та видачу посвідчень судноводія маломірного судна. Також, під час проведення невідкладного обшуку в старшого державного інспектора відділу ведення Суднової книги України Департаменту надання адміністративних послуг Морської адміністрації вилучено частину грошових коштів, які раніше передавались працівникам школи”, — йдеться у повідомленні.
Наразі вирішується питання щодо повідомлення про підозру вищевказаним особам та обрання їм запобіжних заходів.
Нагадаємо, за інформацією НАЗК, протягом жовтня до так званого реєстру корупціонерів потрапило 602 людини, зокрема, 87 осіб, притягнутих до кримінальної відповідальності за корупцію, а також 503 особи, притягнуті до адмінвідповідальності.